Newsletter

Nauka i technologie

Premiera GWM HAVAL DARGO w Ameryce Południowej – pasja do wszechstronnej jazdy

16.08.2022, 12:30aktualizacja: 16.08.2022, 12:37

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

BAODING, Chiny, 16 sierpnia 2022 r. /PRNewswire/ -- niedawno w Chile i Peru miała miejsce premiera GWM HAVAL DARGO, pojazdu, który zapewni tamtejszym kierowcom zupełnie nowe wrażenia z jazdy.

GWM zorganizowała w Chile serię długodystansowych jazd próbnych z udziałem HAVALA DARGO, aby zaprezentować prawdziwą moc pojazdu potencjalnym klientom z tego kraju. Poddane jeździe próbnej modele mają napęd na cztery koła, łącząc wygodę miejskich SUV-ów z parametrami jazdy SUV-ów terenowych. Trasa przejazdu zaczynała się w Puerto Montt, a kończyła w Puerto Varas, przebiegając m.in. przez Park Narodowy Alerce Andino po terenach, na których panują różne warunki jazdy, w tym po drogach nieutwardzonych i drogach asfaltowych.

Liczne scenariusze użytkowania, jakie przewidziano dla jazdy próbnej, przyciągnęły wielu chętnych chcących sprawdzić możliwości pojazdu. Zainteresowanie okazały również liczne media, pozytywnie oceniając nowy pojazd.

Według Chileautos, największego portalu motoryzacyjnego w Chile: „Marka HAVAL wprowadziła SUV-a z genem offroadowym, HAVAL DARGO zawalczy o serca tych, którzy kochają przygodę”.

W trakcie jazdy próbnej HAVAL DARGO dobrze radził sobie na drogach nieutwardzonych, dając kierowcom dużo offroadowej frajdy. Model ten doskonale radzi sobie w terenie m.in. dzięki inteligentnemu układowi napędu na cztery koła i sterowanym elektronicznie blokadom mechanizmu różnicowego tylnej osi. Układ napędu na cztery koła inteligentnie dostosowuje poziom mocy oddawanej wszystkich kół i współpracuje z blokadami mechanizmu różnicowego, w pełni wykorzystując przyczepność każdego koła, dzięki czemu kierowcy uczestniczący w jeździe próbnej mogli swobodnie pokonywać trudne tereny.

Jak zauważył jeden z nich: „jazda HAVALEM DARGO po górskich drogach przeszła moje najśmielsze oczekiwania, pojazd wykazuje się doskonałą przyczepnością, świetnie sprawdza się też jego podwozie. Można liczyć na wspomaganie przy ostrych zakrętach, jak i ogólny komfort jazdy”.

Podczas jazd próbnych okazało się, że pojazd imponuje również wysokim poziomem komfortu jazdy po drogach asfaltowych. Pojazdy uczestniczące w testach wyposażone są w rozmaite inteligentne urządzenia, takie jak tempomat adaptacyjny (ACC) czy system ostrzegania o zmianie pasa ruchu (LKA). Dzięki tym konfiguracjom technologicznym kierowcy mogą liczyć na komfortową jazdę. Tempomat adaptacyjny może na przykład precyzyjnie określić odległość od pojazdu znajdującego się przed nami, automatycznie kontrolując prędkość, aby kierowca mógł się zrelaksować i cieszyć większym komfortem jazdy.

HAVAL DARGO łączy zewnętrzne elementy offroadowe z technologicznie inspirowanym wnętrzem. W rezultacie pojazd posiada mocną i wyrazistą sylwetkę, jednocześnie odznaczając się dbałością o detale. Jeśli chodzi o wnętrze, model ten cechuje się przestronnością. Posiada eleganckie gałki zmiany biegu i duży panel sterowania, emanując wyrafinowanym stylem i atmosferą komfortu.

„Wyjątkowy styl wykonania wnętrza i bogactwo inteligentnych konfiguracji technologicznych przyciągają wzrok, sprawiając, że samochód wyróżnia się na tle innych produktów dostępnych na rynku w tej kategorii” – ocenił La Tercera, najbardziej opiniotwórczy portal motoryzacyjny w Chile.

Według najnowszych danych sprzedażowych opublikowanych przez GWM model HAVAL DARGO odnotował doskonałe wyniki w lipcu 2022 r. Poziom jego sprzedaży na świecie wzrósł aż o 45,36% rok do roku.

HAVAL DARGO wkrótce trafi do sprzedaży w innych państwach i regionach, w tym na Bliskim Wschodzie, dzięki czemu jeszcze wiesza liczba kierowców będzie mogła cieszyć się wszechstronnymi możliwościami, jakie daje ten samochód.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/1877182/image_1.jpg

Źródło: GWM

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.08.2022, 12:30
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.