Newsletter

Nauka i technologie

Ranking IT@BANK 2020 – HEUTHES znacząco poprawia pozycje we wszystkich podrankingach

10.12.2020, 09:00aktualizacja: 18.02.2021, 11:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Miesięcznik Finansowy BANK ogłosił już 15. edycję rankingu firm informatycznych IT@Bank. Aby uczestniczyć w najnowszej edycji raportu IT@BANK każda z firm technologicznych przesłała wypełnione ankiety zawierające informacje, na podstawie których zostały obliczone poszczególne wskaźniki.

W ostatniej edycji rankingu firm IT pracujących na potrzeby sektora finansowego firma HEUTHES została ujęta w 5 kategoriach:
•    Ranking główny – 22 miejsce,
•    Sektor dostawców dla Banków Spółdzielczych – 8 miejsce,
•    Sektor finansowy – 18 miejsce,
•    Firmy z najwyższym potencjałem rozwoju – 37 miejsce,
•    Efektywność – 8 miejsce.

W rankingu udział wzięło 45 podmiotów, a porównując z poprzednią edycją firma HEUTHES we wszystkich podrankingach przesunęła się o kilka pozycji w górę.

„HEUTHES corocznie plasuje się na wysokich pozycjach w poszczególnych zestawieniach IT@BANK. Miejsca zajmowane przez HEUTHES w rankingach za poprzednie lata są wynikiem rozwijanej konsekwentnie od 1989 r., przyjętej przez Zarząd spółki strategii rozwoju systemów informatycznych dla sektora finansowego, w oparciu o własne, wysoko zaawansowane technologie. Oczywiście ranking jest tylko oceną przybliżoną i nie zawsze dokładnie odzwierciedla rzeczywisty obraz sytuacji. I choć nasz potencjał rozwojowy podwyższył się o kilkanaście pozycji od roku poprzedniego (pomimo epidemii pracowaliśmy na pełnych obrotach) to jednak uważamy, iż jest on nieco zaniżony, jako że sprzedaż w roku 2020 wzrośnie prawdopodobnie o 20%. Cieszy nas natomiast, że od wielu lat utrzymujemy się w ekstraklasie firm branży IT. Jest to zapewne efekt naszej ponad 30 letniej już działalności oraz pracy wysokiej klasy specjalistów” - powiedział Wojciech Grzybek, prezes Zarządu HEUTHES Sp z o.o.

Do najważniejszych, autorskich technologii należą KOBADIBUS, RTAPU, Client-Web-Server, HDB, CADABAT, VIMI, Blockchain Security Module, Proaperman, R2O, HEURISTICS PATTERN FINDER, BIFILAR.

Główne systemy informatyczne firmy to MULTICENTAUR PAYMENT HUB, GRYFCARD, GRYFBANK, ISOF-WORKFLOW oraz ISOF-ERP.

Systemy firmy pracują w Banku PEKAO SA (od 1989 r.), a także w obydwu Zrzeszeniach Banków Spółdzielczych (Bank BPS SA i Grupa BPS oraz bank SGB-BANK SA i Spółdzielcza Grupa Bankowa) obejmujących 559 Banków Spółdzielczych z siecią 4444 placówek. Rozwiązania HEUTHES pracują także w DnB Bank Polska SA, BOŚ Bank SA, Volkswagen Bank GmbH oraz w wielu firmach z sektora MSP.

Więcej informacji na stronie www.heuthes.pl.

Źródło informacji: HEUTHES sp. z o.o

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.12.2020, 09:00
Źródło informacji HEUTHES sp. z o.o
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ