Newsletter

Nauka i technologie

Rusza konkurs #FakeHunter Challenge: energia i klimat

13.11.2023, 14:34aktualizacja: 13.11.2023, 16:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP Fake Hunter
PAP Fake Hunter
W dniach 23-25 listopada odbędzie się ósma edycja konkursu #FakeHunter Challenge, którego celem jest walka z dezinformacją w sieci. Tym razem zapraszamy do tropienia fake newsów w temacie „Energia i Klimat”. Już teraz można zgłosić swój udział w konkursie i zawalczyć o cenne nagrody. Za pierwsze miejsce przysługuje nagroda o wartości 8 tys. zł, za drugie 6 tys. zł, a trzecie 3 tys. zł.

„Energia i Klimat” to temat przewodni konkursu #FakeHunter Challenge, który obejmuje swoim zasięgiem fałszywe informacje w sferze energetycznej, paliwowej, także tej dotyczącej odnawialnych źródeł energii. Aby wziąć udział w konkursie, należy mieć ukończone 13 lat i wypełnić formularz rejestracyjny dostępny na stronie https://fake-hunter.pap.pl/challengeVIII.

Zarejestrowane osoby, działające samodzielnie lub w zespołach, będą miały trzy dni, czyli od 23 do 25 listopada na zgłaszanie znalezionych w sieci fałszywych informacji dotyczących m.in.: transformacji energetycznej, cen energii i ciepła, bezpieczeństwa energetycznego, rynku paliw, ropy, gazu, węgla, jego dostępności i emisyjności, rurociągów, transportu paliw, energetyki jądrowej, odnawialnych źródeł energii, pomp ciepła i wszelkich podobnych urządzeń zastępujących tradycyjne instalacje energetyczne, aspektów i konsekwencji gospodarczych wszystkiego, co dzieje się energetyce i sferze dotyczącej zmian klimatycznych, ocieplenia. Ponadto, zakres tematyczny konkursu uwzględnia również treści związane z nowymi technologiami powiązanymi ze zmianami w energetyce, samochodami elektrycznymi, alternatywnymi paliwami.

W ramach konkursu zostaną rozegrane dwie konkurencje. Pierwsza z nich to „Polowanie na fake newsy”, która zakłada wyszukiwanie w sieci nieprawdziwych informacji. Drugie pole rywalizacji to #FakeHunter Detektyw Foto-Wideo, który wymaga od uczestników odnalezienia w Internecie zdjęć i wideo zawierających nieprawdziwe informacje. Prezentacja wyników rywalizacji zespołów i uczestników na podstawie werdyktu Jury odbędzie się w dniu 1 grudnia 2023 r.

Organizatorem #FakeHunter Challenge: energia i klimat jest Polska Agencja Prasowa, a Partnerem Polskie Towarzystwo Elektrociepłowni Zawodowych.

Więcej o konkursie na stronie: https://fake-hunter.pap.pl/challengeVIII

Regulamin konkursu: https://fake-hunter.pap.pl/sites/default/files/2023-10/regPL.pdf 

Źródło informacji: PAP Fake Hunter

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.11.2023, 14:34
Źródło informacji PAP Fake Hunter
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ