Newsletter

Zdrowie i styl życia

GZS ogłasza wydanie Hemaglobal(TM), rozwiązania umożliwiającego rejestrację pacjentów cierpiących na hemofilię i inne zaburzenia krwawienia w elektronicznej dokumentacji medycznej na całym świecie

02.04.2013, 14:19aktualizacja: 02.04.2013, 14:19

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Oprogramowanie WebTracker-Hemophilia, wykorzystywane jako krajowa infrastruktura informacyjna, otrzymuje nową nazwę - HemaGlobal dla rynków zagranicznych.

SAN FRANCISCO, 2 kwietnia 2013 r. /PRNewswire/ - GZS, Inc., wiodąca spółka specjalizująca się w opracowywaniu elektronicznej dokumentacji medycznej i zdrowotnej (EMR/EHR) dla określonych chorób i dolegliwości oraz rozwiązań z zakresu rejestracji pacjentów, ogłosiła wydanie WebTracker-Hemophilia(TM), rozwiązania do rejestracji pacjentów w elektronicznej dokumentacji medycznej pod nową nazwą - HemaGlobal(TM).

(Logo: http://photos.prnewswire.com/prnh/20130402/LA86901LOGO)

Wraz z wydaniem HemaGlobal, badania nad wynikami leczenia mogą zostać po raz pierwszy przeprowadzone na skalę światową. System rejestracji pacjentów w EMR/EHR jest wykorzystywany w praktycznie każdym Centrum Leczenia Hemofilii (HTC) w Stanach Zjednoczonych przy leczeniu pacjentów z zaburzeniami krwawienia i krzepnięcia krwi oraz do udostępniania wysokiej jakości pseudonimizowanych danych pacjentów amerykańskim Centrom Zwalczania i Zapobiegania Chorobom (ang. Centers for Disease Control and Prevention; CDC).

HemaGlobal to kompleksowy system rejestracji EMR/EHR pacjentów, który służy jako stabilna i skalowalna platforma do integracji danych z różnych źródeł, takich jak apteki, laboratoria, kliniki i zapisy archiwalne. Wykorzystuje do tego celu standardowe formaty, w tym aplikacje do obsługi klienta oraz zastosowania w systemach typu mainframe wyposażonych w łączność za pomocą interfejsu HL-7.

Hema-Global to wyjątkowo bezpieczne rozwiązanie sieciowe, które może być wykorzystywane w sieci Internet oraz w sieciach prywatnych. Jest przeznaczone do użytku przez agencje rządowe, ministerstwa zdrowia, organizacje pozarządowe, uniwersytety, centra lecznictwa oraz instytucje świadczące usługi opieki zdrowotnej na całym świecie.

"Po latach bliskiej współpracy z lekarzami i uniwersytetami, mającej na celu opracowanie stabilnego rozwiązania do rejestracji pacjentów z zaburzeniami krwawienia w EHR w Stanach Zjednoczonych, jesteśmy szczęśliwi, mogąc ogłosić, że jesteśmy w stanie rozszerzyć nas sukces na pozostałe kraje i naprawdę zglobalizować naszą znajomość tej choroby - powiedział Dan Davis, prezes Zarządu GZS, Inc. - Mamy szczęście, że udało nam się znaleźć branżę, która wspierała nasze wysyłki na rzecz ulepszenia i standaryzacji aplikacji do rejestracji pacjentów w EHR na całym świecie".

Amerykańskie konsorcjum Centrów Leczenia Hemofilii korzysta z systemu rejestracji pacjentów w EHR w charakterze krajowej infrastruktury informacyjnej do tworzenia i składania raportów obserwacyjnych do Uniwersalnego Zbioru Danych (ang. The Universal Data Collection; UDC) prowadzonego przez CDC, Zbioru Danych nt. Hemofilii w Urzędzie Zdrowia Matki i Dziecka (ang. The Maternal and Child Health; MCHB), wyników inicjatywy Healthy People 2020 oraz raportów o efektach ubocznych do amerykańskiego Urzędu ds. Żywności i Leków (The the U.S. Food and Drug Administration; FDA).

HemaGlobal obejmuje szeroki zakres zaburzeń krwawienia i krzepnięcia krwi, w tym chorobę von Willebranda, afibrynogenemię wrodzoną, trombastenię Glanzmanna, zespół Bernarda-Souliera, hemofilię oraz inne niedobory czynników krzepnięcia.

HemaGlobal ułatwia centrom leczenia hemofilii szczegółową organizację, analizę oraz zarządzanie informacjami nt. pacjentów, wykorzystując ujednoliconą nomenklaturę. System ten umożliwia bezpieczną i terminową wymianę danych, co pozwala lekarzom wyeliminować "wąskie gardła" związane z procedurami i technologią IT podczas dzielenia się informacjami nt. pacjentów z członkami zespołów wielodyscyplinarnych. Interfejs użytkownika jest intuicyjny i wymaga niewiele więcej niż podstawowa znajomość obsługi komputera.

O firmie GZS

Na początku lat 80. XX w. CDC określiło San Francisco jako "strefę zero" (ang. ground zero) epidemii AIDS. W 1993 r. przyjęliśmy nazwę "Ground Zero Software" oraz uruchomiliśmy platformę *Lab Tracker(TM) dla wirusa HIV, która była naszą pierwszą elektroniczną dokumentacją medyczną.

Od tamtej pory GZS wyrosło na pioniera i lidera branży w zakresie opracowywania oprogramowania do rejestracji pacjentów w elektronicznej dokumentacji medycznej i zdrowotnej (EMR/EHR) dla określonych chorób i dolegliwości wykorzystywanych w ochronie zdrowia na całym świecie. Bieżąca oferta firmy skupia się na rozwiązaniach z zakresu hemofilii, zaburzeń krwawienia oraz rozszczepu kręgosłupa, ale może także zostać łatwo dostosowana do innych chorób i dolegliwości. GZS posiada obszerną bazę klientów, w skład której wchodzą uniwersytety, organizacje rządowe i pozarządowe oraz różnej wielkości firmy oferujące leki oraz usługi diagnostyczne i opiekę zdrowotną w Stanach Zjednoczonych, Ameryce Południowej i Afryce.

www.HemaGlobal.com

info@hemaglobal.com

*Lab Tracker-HIV zostało przejęte przez Virco Labs, Inc. (obecnie Janssen Diagnostics, Inc.) w grudniu 2009 roku.

HemaGlobal(TM) i HemoGlobal(TM) to zarejestrowane znaki towarowe Ground Zero Software, Inc.

Źródło: GZS, Inc.

KOTAKT:

John Hollis

Dział komunikacji korporacyjnej w GZS

tel. +1-760-327-2333

e-mail: info@hemaglobal.com

www.hemaglobal.com 

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.04.2013, 14:19
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ