Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Równocześnie podjęto prace badawczo-rozwojowe nad wersją 2.0 tego rozwiązania, w ramach której opracowano zaawansowany raport wielokryterialnego komunikowania zmian w obszarach roboczych. Oparty on będzie o, pozwalający ocenić przepływ pracy, schemat UML, dostępny już dzisiaj w historii dokumentów DMS. Nowa wersja, rozszerzona o obsługę obszarów roboczych, pozwoli na błyskawiczną orientację w zmianach dotyczących wszystkich obszarów, w których uczestniczy użytkownik, takich jak dodanie nowego dokumentu, wersji, komentarza i oceny, zaproszenie nowego uczestnika.
Warto przypomnieć, że istotną nowością na rynku rozwiązań ERP, którą wprowadzają obszary robocze w wersji 1.0 jest to, że dokumentami nad którymi może pracować zespół osób mogą być nie tylko dokumenty elektroniczne modułu DMS, ale również wirtualne tj. formularze, oferty, klienci, aktywności, faktury, zadania, wymagania, zgłoszenia serwisowe. W rzeczywistości są one zapisane w systemie ERP, a w DMS występują jako linki-odnośniki do nich. Pozwala to, przykładowo, pracować grupie nad ofertą, która jest przechowywana w ERP, a nie w DMS.
Podstawowe zalety nowego rozwiązania to łatwo definiowalne, wyodrębnione graficznie, indywidualne obszary robocze. Każdy z nich może zawierać dowolną liczbę pracowników lub grup pracowników. Mogą być w nich również umieszczone dokumenty nad którymi pracuje dana grupa. Podobne pola są również wyświetlane dla obszarów, do których użytkownik zostaje zaproszony jako gość. Zmiany w dokumentach są ogłaszane przy pomocy mechanizmu subskrypcji. Dzięki temu, znacznie przyspieszona i ułatwiona zostaje praca grupowa i dostęp do dokumentów, nad którymi pracuje zespół.
Więcej informacji na stronie http://www.isof.pl.
Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.05.2011, 11:00 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |