Newsletter

Zdrowie i styl życia

Zlecone: Urząd Patentowy USA przyznaje firmie COPAN patent na wymazówki kłaczkowate

23.12.2011, 13:03aktualizacja: 23.12.2011, 13:03

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MURRIETA, Kalifornia, 22 grudnia 2011 r. /PRNewswire/ - Urząd Patentowy USA przyznał firmie COPAN długo oczekiwany patent na wymazówki kłaczkowate służące do pobierania i transportu próbek biologicznych. Przyznanie to, będące wynikiem szczegółowych i dokładnych badań, stanowi umocnienie portfolio patentowego firmy COPAN na całym świecie. Przełomowy wynalazek firmy COPAN został już opatentowany w każdym kraju*, w którym o patent wystąpiono.

"Jesteśmy podekscytowani otrzymaniem patentu na metodę pobierania próbek biologicznych przy pomocy naszych wymazówek kłaczkowatych w Stanach Zjednoczonych. Stanowi to niewątpliwie wspaniały dodatek do naszej rosnącej liczby patentów na całym świecie. Cieszy nas uznanie, jakim darzony jest nasz wynalazek, który zmienił poziom fazy preanalitycznej w dziedzinie mikrobiologii" - powiedział Norman Sharples, wiceprezes wykonawczy firmy COPAN. Liczne niezależne badania udowodniły, że wykorzystanie wymazówek kłaczkowatych COPAN (FLOQSwabs (TM)) poprawia ilość oraz jakość próbek pobranych i uwalnianych dla różnych kultur i platform analitycznych.

W przeciwieństwie do wymazówek tradycyjnych, wymazówki kłaczkowate COPAN (FLOQSwabs TM)) nie posiadają wewnętrznego rdzenia, służącego do przechowywania próbki. Prostopadłe włókna na wymazówkach posiadają miękką szczoteczkowatą teksturę, która wspomaga pobieranie próbek komórkowych przy jednoczesnym pobieraniu płynnej próbki pomiędzy włókna dzięki działaniu sił kapilarnych. W obu przypadkach próbki pozostają w pobliżu powierzchni, co pozwala na automatyczną i samoistną elucję. Wymazówki kłaczkowate COPAN zmieniły świat wirusologii, dając klinicystom łatwiejsze narzędzie do pobierania próbek, które osiąga rezultaty porównywalne do złotych standardów - popłuczyn nosowo-gardłowych oraz aspiratów nosowych. Poprzez wykorzystanie wymazówek kłaczkowatych i uniwersalnego środka transportu (UTM) firmy COPAN, procedura pobierania próbki jest mniej inwazyjna. Można ją wykonywać w środowisku szpitalnym, oddziałach terenowych lub w domu, a próbki można w bezpieczny sposób przenosić do laboratorium w celu przeprowadzenia analiz.

"Rewolucja w dziedzinie wirusologii, rozpoczęta poprzez wymazówki kłaczkowate i UTM firmy COPAN, nastąpi teraz w dziedzinie bakteriologii dzięki wymazówkom kłaczkowatym i ESwab - uniwersalnej platformie do pobierania i transportu próbek firmy COPAN, odpowiedniej dla kultur tlenowych i beztlenowych oraz testów molekularnych" - podkreślił Norman Sharples. - Otrzymanie patentu w USA dla wymazówek kłaczkowatych jest dla nas motorem do działania oraz motywacją do kontynuowania innowacji i skupiania się na zapewnianiu naszym klientom nowatorskich rozwiązań w ramach rozwoju preanalitycznej fazy w dziedzinie mikrobiologii" - podsumował Sharples.

* Patenty dotyczące wynalazku wymazówek kłaczkowatych firmy COBAN zostały przyznane w USA, Kanadzie, Europie, Japonii, Chinach, Australii oraz Nowej Zelandii.

Informacje o COPAN Group

Posiadająca reputację innowatora w dziedzinie preanalizy, firma COPAN jest wiodącym producentem w dziedzinie systemów pobierania i transportu próbek na świecie. COPAN oferuje pełny zakres produktów do pobierania próbek mikrobiologicznych, wykorzystywanych w tradycyjnej analizie kultur oraz molekularnych testach diagnostycznych. Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.copanusa.com.

   

Źródło: COPAN Group

KONTAKT:

Gabriela Powers

globalny dyrektor ds. marketingu

tel. 1-800-216-4016

e-mail: Gabriela.powers@copanusa.net

Źródło informacji: PR Newswire

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.12.2011, 13:03
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ