Newsletter

Zlecone: HEUTHES wprowadza Groovy w swoich systemach chmurowych

05.01.2012, 13:22aktualizacja: 05.01.2012, 13:22

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Dział badań i rozwoju firmy HEUTHES prowadzi prace nad nową technologią umożliwiającą korzystanie z języka Groovy we własnym serwerze aplikacyjnym HDB. HEUTHES wykorzystuje język skryptowy HDB od połowy lat 90. XX w. Obecnie jest on stosowany w systemach ISOF i ISOF-Workflow do obsługi przedsiębiorstw oraz Multicentaur i Gryfcard w bankowości.

HEUTHES dysponuje transkompilatorami skryptów HDB do języków Java i Pascal, jednak język HDB nie jest tak rozbudowany, jak uniwersalne języki skryptowe Groovy czy Python. Dzięki asymilacji Groovy i jednoczesnemu pominięciu transkompilatora, firma HEUTHES spodziewa się znacznego zwiększenia wydajności produkowanych systemów. Będzie to również ułatwienie dla programistów HEUTHES, które przyspieszy pisanie programów i usprawni debugowanie, co pozwoli efektywniej prowadzić rozwój oprogramowania.

Wszystko to przy jednoczesnym zachowaniu zalet HDB, do których należą: łatwość pisania aplikacji, wysoka wydajność i skalowalność, ścisłe dopasowanie do zaawansowanych architektur wieloprocesorowych, niezawodność (odporność na błędy), praca w chmurach obliczeniowych, wsparcie dla serwisu bez przerywania pracy systemu (wymiana skryptów na nowe w czasie pracy systemu), integracja z HEUTHES Cloud Monitor na potrzeby analizy wydajności systemu w czasie rzeczywistym.

Jak powiedział Wojciech Grzybek, prezes Zarządu HEUTHES, "wprowadzenie nowego rozwiązania przewidujemy w ISOF w połowie bieżącego roku, z kolei w bankowości w III kwartale. Planowanie oparte jest o kamienie milowe obejmujące osiągnięcie interoperacyjności z istniejącymi skryptami i bibliotekami oraz zapewnienie wysokiej wydajności i niezawodności".

Więcej informacji znajduje się na stronie http://www.isof.pl.

Źródło informacji: HEUTHES Sp. z o.o.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 05.01.2012, 13:22
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ