Newsletter

Zdrowie i styl życia

Firma Cell Signaling Technology, Inc. udzieli licencji na swój patent w zakresie personalizowanej diagnostyki raka

30.07.2013, 16:00aktualizacja: 30.07.2013, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

DANVERS, Massachusetts - (BUSINESS WIRE) - Firma Cell Signalling Technology, Inc. (CST) z Danvers w stanie Massachusetts poinformowała dziś o udzieleniu Cepheid, Inc. ogólnoświatowej, niewyłącznej licencji na patent dotyczący metody wykrywania rearanżacji genu kinazy chłoniaka anaplastycznego (ALK, anaplastic lymphoma kinase) stosowanej w badaniach diagnostycznych opartych na reakcji łańcuchowej polimerazy (PCR, polymerase chain reaction). Firma Cepheid opracuje badanie wykrywające rearanżację genu ALK u pacjentów z niedrobnokomórkowym rakiem płuc (NSCLC, non-small cell lung cancer).

W skali ogólnoświatowej rak płuc jest najbardziej śmiertelną chorobą nowotworową rozpoznawaną każdego roku u 1,6 mln osób. Około 85% wszystkich przypadków zachorowań dotyczy nowotworu typu niedrobnokomórkowego, zazwyczaj wykrywanego w zaawansowanej fazie i charakteryzującego się bardzo złym rokowaniem. Wstępne badania epidemiologiczne wskazują na to, że u ok. 3 - 5% pacjentów chorych na NSCLC w guzie występuje gen fuzyjny ALK.

CST i jeden z jej partnerów posiadają większość praw własności intelektualnej w zakresie metod wykrywania translokacji EML4-ALK w komórkach nowotworowych. Posiadane przez nie zastrzeżone patentami metody obejmują immunohistochemię, PCR, platformy do sekwencjonowania genów, a także patenty (nr patentowe US8288102 i 8377642) dotyczące metod molekularnych w wykrywaniu genu fuzyjnego EML4-ALK. Dzięki uzyskaniu nowego patentu (nr US8481279) obejmującego metody hamowania postępu raka płuc z genem fuzyjnym EML4-ALK firma CST dysponuje obecnie największym na rynku portfelem patentowym w zakresie badania, diagnostyki i terapii odmiany EML4-ALK niedrobnokomórkowego raka płuc.

"Cieszymy się bardzo z faktu nawiązania współpracy z Cepheid, w ramach której będziemy opracowywać molekularne rozwiązania badawczo-diagnostyczne na potrzeby wykrywania genów fuzyjnych EML4-ALK - powiedział dr Michael J. Comb, prezes i dyrektor generalny CST. - Uważamy, że jest to logiczny krok związany z rozwojem naszego portfela patentowego i doskonaleniem badań na polu wykrywania ekspresji EML4-ALK, które umożliwiają skuteczniejszą diagnostykę i leczenie osób chorych na raka".

Cell Signaling Technology, Inc.

Firma Cell Signalling Technology (CST) została założona w 1999 r. przez grupę naukowców i badaczy. Jest to prywatna firma rodzinna, która zatrudnia ponad 400 pracowników na całym świecie. Przedmiotem jej działalności są badania stosowane w dziedzinie biologii systemowej, z naciskiem na badania dotyczące raka. CST rozumie zatem, jak duże znaczenie ma stosowanie przeciwciał cechujących się wysokim poziomem swoistości i spójności w partii. Dlatego też wszystkie przeciwciała wytwarzamy w naszej firmie, przeprowadzając przy tym niezwykle dokładne testy walidacyjne na potrzeby różnych zastosowań. Co więcej, ci sami naukowcy, którzy odpowiadają za produkcję przeciwciał, udzielają wsparcia technicznego klientom, pomagając im w opracowywaniu eksperymentów, rozwiązywaniu problemów i osiąganiu pożądanych wyników. Robimy to, bo będąc na miejscu naukowców w laboratoriach, chcielibyśmy otrzymywać właśnie takie wsparcie. Właściwie to w stu procentach znamy ich potrzeby, sami bowiem pracujemy w laboratoriach.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: cellsignal.com.

KONTAKT:

Cell Signaling Technology, Inc.

David M. Freeman

tel. 978-867-8865

e-mail: david.freeman@cellsignal.com

-

Matthew Schiller

kierownik działu udzielania licencji

tel. 978-826-6074

e-mail: matthew.schiller@cellsignal.com

Źródło informacji: Business Wire

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.07.2013, 16:00
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ