Pobierz materiał i Publikuj za darmo
LONDYN - (BUSINESS WIRE) - Przeprowadziliśmy wywiad z Marco Schiavettim, dyrektorem ds. zaopatrzenia i handlu Sara SpA oraz Wojciechem Blewem, dyrektorem ds. rozwoju technologii Grupy Lotos, w celu uzyskania informacji o możliwościach stymulacji rozwoju rafinerii europejskich w związku ze zbliżającym się 16. dorocznym spotkaniem przedsiębiorców z branży przetwórstwa i dystrybucji produktów naftowych z krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Pełne teksty wywiadów dostępne są do pobrania pod adresem: http://www.wraconferences.com/event/central-and-eastern-european-refining-and-petrochemicals#tab-country2096.
Aby przygotować się na przyszłość, rafinerie w krajach europejskich muszą już w chwili obecnej wdrażać działania mające na celu obniżenie kosztów
"W przyszłości w Europie będą liczyły się wyłącznie aktywa najwyższej jakości - powiedział Marco Schiavetti z Saras Spa, komentując znaczenie obniżania kosztów dla rafinerii europejskich. - Elastyczność oraz umiejętność pełnego wykorzystania możliwości oferowanych przez niestabilny rynek stanowią klucz do utrzymania rentowności przedsiębiorstwa".
W Europie wciąż obserwuje się nadmierną podaż benzyny
Stawiając czoła wyzwaniom, jakie niesie ze sobą podaż benzyny, Grupa Lotos wykorzystuje technologie "diesel max". Wojciech Blew z Grupy Lotos powiedział nam, że "kierunek wyznaczony przez strategię 'diesel max' pozwala na osiągnięcie większej równowagi na rynku - zmniejszenia eksportu benzyny i ropy naftowej oraz redukcji kosztów przetwórstwa paliwa", pokazując zarazem, że istnieje realne rozwiązanie problemu. Jeśli chodzi o to, jak rafinerie mogą odnosić korzyści z technologii konwersji, mówi: "Technologie konwersji powinny umożliwić zakładom rafineryjnym zwiększenie wartości frakcji ciężkich do wartości frakcji paliw silnikowych".
Obaj prelegenci zostali poproszeni o wypowiedzenie się na temat, co pasjonuje ich w tym przemyśle. Nawet w sytuacji, kiedy panują trudne warunki na rynku, rafinerie w Polsce i we Włoszech patrzą w przyszłość z optymizmem. Wojciech Blew, z Grupy Lotos, mówi: "Przemysł rafineryjny to kluczowy sektor gospodarki; ta gałąź przemysłu jest odpowiedzialna nie tylko za dostawę paliw, lecz także pośrednio za napędzanie całej gospodarki". Firma Saras zgadza się, że "przemysł rafineryjny jest przemysłem o skali światowej nawet dla małych, niszowych graczy rynkowych!".
Aby uzyskać informacje o ciekawych projektach prowadzonych w obu rafineriach, pełne wywiady można pobrać ze strony: http://www.wraconferences.com/event/central-and-eastern-european-refining-and-petrochemicals#tab-country2096.
Konferencja dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego z Europy Środkowo-Wschodniej odbędzie się w Warszawie w dniach 15 - 17 października br. Obaj prelegenci wyjaśniają dlaczego każdego roku jest to kluczowe wydarzenie:
Dlaczego konferencja dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego z Europy Środkowo-Wschodniej stanowi doskonałą platformę do omówienia przyszłości przemysłu przetwórstwa i dystrybucji produktów naftowych?
"To doskonałe miejsce do omówienia i wymiany pomysłów w obecności wszystkich kluczowych graczy rynkowych i dostępnych ekspertów w celu wsparcia wymiany informacji" - mówi Marco Shiabetti z Saras SpA.
"Konferencja ta jest szansą dla ekspertów z przemysłu rafineryjnego na omówienie swoich poglądów i opinii dotyczących sposobów rozwiązania obecnych oraz przyszłych problemów tej gałęzi przemysłu" - powiedział Wojciech Blew z Grupy Lotos.
KONTAKT:
World Refining Association
Melanie Botting
starszy kierownik ds. marketingu
tel. +44 (0)207 384 8015
e-mail: m.botting@theenergyexchange.co.uk
Źródło informacji: Business Wire
Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 12.08.2013, 18:35 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |