Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Tym razem Wystawa zawita do Sielinka w gminie Opalenica. Równolegle, w tym samym miejscu i czasie odbywać się będzie Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych organizowana przez Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego.
Dzięki połączeniu obu wystaw impreza stanie się jeszcze bardziej kompleksowa. Tym razem oprócz prezentacji maszyn zielonkowych, uprawowych, opryskiwaczy polowych, różnych odmian zbóż i traw, które prezentowane będą na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych, zwiedzający będą mieli możliwość uczestnictwa w pokazie zwierząt hodowlanych. Tradycyjnie na wystawie nie zabraknie również firm prezentujących chemię rolniczą i akcesoria do produkcji roślin.
Jednym z ważniejszych elementów imprezy jest pokaz maszyn w pracy. Zaprezentowany zostanie cały proces zbierania zielonek. Zwiedzającym zaprezentują się kosiarki, prasy, owijarki do bel, praso-owijarki, przyczepy zbierające i sieczkarnie polowe. Będzie to wyjątkowa okazja by w jednym miejscu zobaczyć podczas pracy i porównać maszyny różnych producentów. W sumie w pokazach zbioru zielonek zaprezentuje się blisko 50 maszyn kilkunastu różnych marek.
Na specjalnie przygotowanych poletkach pokazowych firmy nasienne zaprezentują odmiany roślin ozimych i jarych, natomiast - nawozowe i chemiczne - przedstawią najnowsze osiągnięcia w dziedzinie stosowania nawozów oraz środków ochronnych roślin.
Od dwudziestu lat w CWS Sielinku odbywa się Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych. W trakcie Wystawy będzie można obejrzeć najlepsze okazy poszczególnych gatunków zwierząt, wycenę zwierząt oraz wybór super czempionów.
Dla wszystkich rolników i specjalistów związanych z uprawą roślin zielonkowych i hodowlą zwierząt Wystawa Zielone Agro Show - Polskie Zboża 2014 oraz Regionalna Wystawa Zwierząt Hodowlanych to doskonała okazja, by zapoznać się z najnowszą ofertą maszyn i urządzeń, bezpośrednio porozmawiać z przedstawicielami producentów, spotkać ekspertów w zakresie uprawy i nawożenia oraz najlepszych hodowców zwierząt.
Organizatorami imprez są:
- Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych,
- Międzynarodowe Targi Poznańskie,
- Wojewódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Poznaniu.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.06.2014, 12:37 |
Źródło informacji | PIGMiUR |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PLL LOT z rekordowym lipcem w historii - ponad 1,18 mln pasażerów i 15,5 mln km w powietrzu
• Polskie Linie Lotnicze LOT podsumowały wyniki operacyjne lipca 2025.
• Rekordowe dane pokazują, że linia utrzymuje silne tempo wzrostu, realizując założenia strategii.- 21.08.2025, 16:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PLL LOT
-
Image
Fundusz Żubra przekazał 450 tys. zł dla zagrożonych gatunków. Program grantowy zakończony sukcesem
Program grantowy Funduszu Żubra pokazał, że realna pomoc dla przyrody jest możliwa. Inicjatywa powstała z myślą o długofalowym wspieraniu działań, które skutecznie chronią zagrożone gatunki zwierząt i ich siedliska. Fundusz przyznał łącznie 450000 zł na trzy innowacyjne projekty, które odpowiadają na pilne potrzeby zagrożonych gatunków.- 21.08.2025, 12:53
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Kompania Piwowarska
-
Image
Polskie technologie neutralizacji dronów mogą zapobiec incydentom dronowym PAP
Biorąc pod uwagę tempo rozwoju i zmienność dronów bojowych na współczesnym polu walki, niezbędne jest ciągłe udoskonalanie systemów antydronowych. Polskie firmy proponują rozwiązania znacząco podnoszące poziom bezpieczeństwa strategicznych obiektów, przestrzeni i granic Polski. Dzięki nowoczesnym rodzimym rozwiązaniom można będzie zapobiegać incydentom podobnym do tego z Osin.- 21.08.2025, 09:45
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ