Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Współpraca dwustronna, unijna polityka rozszerzenia oraz kwestie związane z bezpieczeństwem energetycznym i sytuacją na Ukrainie były głównymi tematami spotkania 25 lutego podsekretarz stanu Henryki Mościckiej-Dendys z sekretarzem stanu w słoweńskim MSZ Dragoljubą Bencinem.
Podczas spotkania w Lubljanie, dyskusja ministrów poświęcona była również Bałkanom Zachodnim i unijnej polityce rozszerzenia. „Polska i Słowenia podzielają opinie na temat znaczenia polityki rozszerzenia UE oraz dostrzegają jej geostrategiczny wymiar.” – podkreśliła wiceszefowa polskiej dyplomacji. Minister dodała, że zarówno Polska jak i Słowenia będą kontynuowali wsparcie dla kandydatów do członkostwa w UE oraz będą dzielić się z nimi doświadczeniami z procesu akcesji.
Ministrowie rozmawiali także o sytuacji politycznej w regionie. „Postrzegamy Słowenię jako promotora dobrosąsiedzkich relacji w regionie Bałkanów Zachodnich” – zaznaczyła wiceminister Mościcka – Dendys. Z kolei wiceszef słoweńskiego MSZ Bencina opowiedział się za bliższą współpracą z Grupą Wyszehradzką w formule V4+. W trakcie spotkania ministrowie podkreślili ponadto potrzebę utrzymania wspólnego stanowiska Unii Europejskiej w związku z konfliktem na wschodzie Ukrainy.
W Lubljanie wiceszefowa polskiej dyplomacji spotkała się również z doradcą prezydenta ds. międzynarodowych, Marko Makovcem, sekretarzem stanu w Gabinecie Premiera, Janezem Lenarcicem oraz przewodniczącym parlamentarnej komisji spraw międzynarodowych, Jozefem Horvatem.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ kfk/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 26.02.2015, 11:18 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |