Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MSZ informuje:
Wiceminister Konrad Pawlik wręczył w środę w siedzibie MSZ honorowe wyróżnienie za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej.
Gratując laureatom przyznanej odznaki, podsekretarz stanu Konrad Pawlik podziękował wszystkim nagrodzonym za ogromny trud i zaangażowanie na rzecz niesienia pomocy ofiarom z Majdanu, a także osobom poszkodowanym na wschodzie Ukrainy w wyniku trwających tam działań wojennych. To bardzo ważne, że w tym trudnym dla Ukrainy okresie może ona liczyć na wsparcie nie tylko polskiej administracji państwowej, ale także wielu osób związanych ze środowiskiem polskich organizacji pozarządowych - dodał.
Honorową odznakę "Bene Merito" otrzymali:
Izabela Chruślińska - od 20 lat aktywnie zaangażowana w działania na rzecz Ukrainy, autorka publikacji i książek poświęconych paryskiej Kulturze oraz Ukrainie. W ostatnim roku z ramienia Fundacji Solidarności Międzynarodowej organizowała zakup sprzętu dla represjonowanych dziennikarzy i mediów ukraińskich. Zainicjowała i zorganizowała warsztaty na temat bezpieczeństwa dla ukraińskich dziennikarzy pracujących w strefie działań wojennych.
Anna Kertyczak - pracuje w Fundacji Edukacji dla Demokracji jako koordynator projektów edukacyjnych i szkoleń adresowanych do społeczeństw krajów postradzieckich. Członkini Forum Polsko-Ukraińskiego oraz Komitetu Obywatelskiego Solidarności z Ukrainą. W 2014 roku była jedną z osób koordynujących zbiórkę publiczną na rzecz pomocy Ukrainie oraz opiekę nad rannymi z Majdanu przebywającymi na leczeniu w Polsce.
Marek Kielanowski - jako działacz warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej od kilkunastu lat społecznie koordynuje wsparcie dla społeczeństwa obywatelskiego na Białorusi. W ostatnim roku inicjator i organizator zbiórek pieniędzy i paczek dla rodzin ofiar Majdanu. Odegrał kluczową rolę w przekazaniu na rzecz służby medycznej Majdanu sprzętu medycznego, zakupionego przy wsparciu finansowym województwa warmińsko-mazurskiego.
Martyna Michalik - pomysłodawczyni projektów i programów edukacyjnych, których celem jest wsparcie ukraińskich organizacji pozarządowych, działaczy społecznych i nauczycieli. Od początku 2014 roku zaangażowana w pomoc na rzecz Majdanu. Dla wielu środowisk na Ukrainie, w tym osób represjonowanych stała się jedną z ważniejszych twarzy polskiego zaangażowania we wsparcie ruchu protestu obywatelskiego na Ukrainie.
Mirosław Skórka - od wielu lat zaangażowany w działania na rzecz wsparcia zmian prodemokratycznych na Ukrainie, w szczególności dotyczących demokracji lokalnej i samorządności. Wcześniej w Fundacji Instytut Studiów Wschodnich, a od 2013 roku dyrektor Programu Study Tours to Poland Kolegium Europy Wschodniej. W ostatnim roku pomagał leczonym w Polsce rannym na Majdanie, wspierał zbiórki publiczne i prywatne.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ amt/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 05.03.2015, 08:50 |
Źródło informacji | MSZ |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |