Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MPiPS informuje:
Rośnie liczba firm i instytucji honorujących Kartę Dużej Rodziny. W województwie mazowieckim członkowie rodzin 3+ mogą skorzystać z upustów już w ponad 1200 miejscach. Aby zachęcić kolejne środowiska do uczestnictwa w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało w Warszawie konferencję regionalną pt. „Karta Dużej Rodziny 2.0”.
- Karta Dużej Rodziny ma już ponad rok. Robimy pierwsze podsumowania, ale także patrzymy w przyszłość. Już niedługo złożenie wniosku o wydanie karty oraz deklaracji o dołączenie do grona Partnerów programu będzie mogło odbywać się przez internet – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.
W całej Polsce o Kartę Dużej Rodziny wystąpiło już prawie 1,4 mln osób, a odebrało ponad 1,2 mln osób. Do tej pory najwięcej Kart Dużej Rodziny zamówiono w województwie mazowieckim – prawie 203 tys. Rodziny 3+ mogą tu skorzystać ze zniżek związanych z codziennymi wydatkami – taniej płacą m.in. za telefon, paliwo, artykuły spożywcze, odzież, bilety do muzeów, karnety na basen, czy usługi bankowe i medyczne.
Ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny można korzystać nie tylko na terenie Warszawy, ale także mniejszych gmin, takich jak: Radom, Ciechanów, Sochaczew, Legionowo, Piaseczno. W województwie, oprócz Karty ogólnopolskiej, funkcjonują również Karta wojewódzka i Karty gminne. To uzupełniający się system wsparcia rodzin wielodzietnych, który pozwala na zaspakajanie ich różnorodnych potrzeb.
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy również prace nad wdrożeniem Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. Narzędzie to ułatwi składanie wniosku o przyznanie Karty członkom rodzin 3+ i przyspieszy podejmowanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi.
Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi Rodziny 3+ spełniającemu warunki określone w ustawie Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat; osoby niepełnosprawne do terminu ważności orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Przysługuje rodzicom niezależnie od ich dochodów.
Więcej informacji wraz z wyszukiwarką partnerów znaleźć można na stronie: www.rodzina.gov.pl
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)
kom/ ksi/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 16.09.2015, 17:53 |
Źródło informacji | MPiPS |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |