Newsletter

Polityka i społeczeństwo

MPiPS: Karta Dużej Rodziny na Mazowszu (komunikat)

16.09.2015, 17:53aktualizacja: 16.09.2015, 17:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MPiPS informuje:

Rośnie liczba firm i instytucji honorujących Kartę Dużej Rodziny. W województwie mazowieckim członkowie rodzin 3+ mogą skorzystać z upustów już w ponad 1200 miejscach. Aby zachęcić kolejne środowiska do uczestnictwa w programie, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej zorganizowało w Warszawie konferencję regionalną pt. „Karta Dużej Rodziny 2.0”.

- Karta Dużej Rodziny ma już ponad rok. Robimy pierwsze podsumowania, ale także patrzymy w przyszłość. Już niedługo złożenie wniosku o wydanie karty oraz deklaracji o dołączenie do grona Partnerów programu będzie mogło odbywać się przez internet – powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, minister pracy i polityki społecznej.

W całej Polsce o Kartę Dużej Rodziny wystąpiło już prawie 1,4 mln osób, a odebrało ponad 1,2 mln osób. Do tej pory najwięcej Kart Dużej Rodziny zamówiono w województwie mazowieckim – prawie 203 tys. Rodziny 3+ mogą tu skorzystać ze zniżek związanych z codziennymi wydatkami – taniej płacą m.in. za telefon, paliwo, artykuły spożywcze, odzież, bilety do muzeów, karnety na basen, czy usługi bankowe i medyczne.

Ze zniżek w ramach Karty Dużej Rodziny można korzystać nie tylko na terenie Warszawy, ale także mniejszych gmin, takich jak: Radom, Ciechanów, Sochaczew, Legionowo, Piaseczno. W województwie, oprócz Karty ogólnopolskiej, funkcjonują również Karta wojewódzka i Karty gminne. To uzupełniający się system wsparcia rodzin wielodzietnych, który pozwala na zaspakajanie ich różnorodnych potrzeb.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej kończy również prace nad wdrożeniem Systemu Informatycznego Karty Dużej Rodziny. Narzędzie to ułatwi składanie wniosku o przyznanie Karty członkom rodzin 3+ i przyspieszy podejmowanie współpracy z nowymi partnerami handlowymi.

Karta Dużej Rodziny jest wydawana bezpłatnie każdemu członkowi Rodziny 3+ spełniającemu warunki określone w ustawie Rodzice, przez których rozumie się także rodziców zastępczych lub osoby prowadzące rodzinny dom dziecka, mogą korzystać z Karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat; osoby niepełnosprawne do terminu ważności orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności. Przysługuje rodzicom niezależnie od ich dochodów.

Więcej informacji wraz z wyszukiwarką partnerów znaleźć można na stronie: www.rodzina.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.09.2015, 17:53
Źródło informacji MPiPS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ