Newsletter

HERKULES SA Zmiana stanu posiadania akcji Herkules S.A. przez Akcjonariusza

23.12.2015, 21:14aktualizacja: 23.12.2015, 21:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 31/2015

Zarząd Herkules S.A. informuje, iż w dniu 22 grudnia 2015 roku otrzymał informację, na podstawie art. 69 ust.1 pkt 1 w zw. z art. 87 ust. 1 pkt 2 lit. a) ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, od NN Investment Partners Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. o następującej treści:

"Zgodnie z art. 69 ust. 1 pkt 1 w związku z art. 87 ust. 1 pkt 2 lit. a) Ustawy o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych, NN Investment Partners Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. (Towarzystwo) zawiadamia, że stan posiadania akcji Herkules S.A. przez wszystkie fundusze inwestycyjne zarządzane przez Towarzystwo spadł poniżej progu 5% głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy tej spółki.

Przyczyną zmiany udziału w ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy Herkules S.A. było zbycie akcji tej spółki w dniu 17 grudnia 2015 r .przez NN Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty, NN Specjalistyczny Fundusz Inwestycyjny Otwarty Akcji 2 oraz Fundusz Własności Pracowniczej PKP.

Przed zmianą udziału fundusze inwestycyjne zarządzane przez Towarzystwo posiadały łącznie 2 333 165 akcji spółki Herkules S.A. co stanowiło 5,37% kapitału zakładowego tej spółki.

Przed zmianą udziału akcje będące w posiadaniu funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Towarzystwo dawały łącznie 2 333 165 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Herkules S.A. co stanowiło 5,37% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy tej spółki.

Według stanu na dzień przekroczenia fundusze inwestycyjne zarządzane przez Towarzystwo posiadały łącznie

2 037 325 szt. akcji spółki Herkules S.A., co stanowiło 4,69% kapitału zakładowego tej spółki.

Według stanu na dzień przekroczenia akcje będące w posiadaniu funduszy inwestycyjnych zarządzanych przez Towarzystwo dawały 2 037 325 głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy spółki Herkules S.A., co stanowiło 4,69% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy tej spółki.

Podstawa prawna:

Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.12.2015, 21:14
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ