Newsletter

KORPORACJA GOSPODARCZA EFEKT SA nabycie aktywów o znacznej wartości

29.12.2015, 16:05aktualizacja: 29.12.2015, 16:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 11/2015

Korporacja Gospodarcza "efekt" S.A. z siedzibą w Krakowie (Emitent) informuje, że w dn. 29 grudnia 2015r. objęła 292 akcje nowej emisji w podwyższonym kapitale zakładowym spółki zależnej EFEKT-HOTELE S.A. z siedzibą w Krakowie o wartości nominalnej 20.000,00zł każda akcja, to jest akcje o łącznej wartości nominalnej 5.840.000,00zł. Akcje nowej emisji objęte zostały po cenie 20.000,00zł za każdą akcję. Objęte akcje nowej emisji są akcjami uprzywilejowanymi:

1) co do głosu w ten sposób, że każda akcja daje prawo dwóch głosów na Walnym Zgromadzeniu;

2) co do dywidendy w ten sposób, że na każdą akcję przypada dywidenda wyższa o połowę w stosunku do dywidendy przypadającej na akcję zwykłą;

3) co do wysokości kwoty przypadającej na akcję w przypadku jej umorzenia;

4) co do podziału majątku w przypadku likwidacji Spółki.

Objęte akcje zostały pokryte wkładem pieniężnym w kwocie 5.840.000,00zł w ten sposób, że w umowie objęcia 292 akcji w podwyższonym kapitale zakładowym EFEKT-HOTELE S.A., Emitent oraz EFEKT-HOTELE S.A., działając stosownie do art. 14 par. 4 zd. 2 KSH, dokonały umownego potrącenia na kwotę 5.640.000,00zł wzajemnych wierzytelności wynikających z tytułu pożyczek udzielonych przez Emitenta spółce zależnej EFEKT-HOTELE S.A. na łączną kwotę 5.640.000,00zł z wierzytelnością wzajemną EFEKT-HOTELE S.A. z tytułu objęcia przez Emitenta 292 akcji nowej emisji na podwyższenie kapitału zakładowego EFEKT-HOTELE S.A., pozostała kwota 200.000,00zł wpłacona zostanie przez Emitenta nie później jak do dn. 31 stycznia 2016r.

Po zarejestrowaniu podwyższonego kapitału zakładowego EFEKT-HOTELE S.A., Emitent posiadać będzie łącznie 1200 akcji imiennych o wartości nominalnej 20.000,00zł każda, to jest akcje o wartości 24.000.000,00zł, stanowiące 100% kapitału zakładowego EFEKT-HOTELE S.A.

Kryterium będącym podstawą uznania nabywanych aktywów za aktywa o znacznej wartości jest wartość objętych przez Emitenta akcji spółki zależnej EFEKT-HOTELE S.A. przekraczająca 10% wartości kapitałów własnych Emitenta.

Więcej na: biznes.pap.pl

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 29.12.2015, 16:05
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ