Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd MNI S.A. z siedzibą w Warszawie ("Spółka" lub "Emitent"), w nawiązaniu do uchwały nr 9 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 25 września 2015 r., zmienionej następnie uchwałą nr 3 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 25 września 2015 r., a także korespondencji prowadzonej z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych, Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie, Komisją Nadzoru Finansowego oraz opinią Rady Nadzorczej Spółki z dnia 27 czerwca 2016 r., przekazuje do publicznej informacji, że zawnioskuje do Walnego Zgromadzenia Spółki o zmianę uchwały w przedmiocie wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2014 na formę gotówkową.
Zarząd Emitenta zawnioskował do Walnego Zgromadzenia Wspólników o uchylenie uchwały nr 9 Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Spółki MNI S.A. z dnia 25 września 2015 r. w sprawie wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2014, a także uchylenie uchwały nr 6 oraz 7 Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy MNI S.A. z dnia 30 czerwca 2016 r. w przedmiocie podziału zysku spółki MNI S.A. za rok obrotowy 2014 oraz przeznaczenia kapitału zapasowego na dywidendę, a także podjęcia przez Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy uchwały w sprawie utworzenia kapitału rezerwowego - funduszu dywidendowego, na który przesunięte zostaną środki w wysokości równej kwocie łącznej pierwotnej dywidendy za rok obrotowy 2014 oraz zmiany sposoby wypłaty dywidendy na formę pieniężną.
Zarząd Spółki podjął wszelkie działania zmierzające do wykonania uchwały walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy, a co za tym idzie wypłaty dywidendy w formie rzeczowej w postaci akcji spółek publicznych Lark.pl S.A. i/lub Hyperion S.A., przy wykorzystaniu wszelkich prawnych możliwościach.
W związku z zaistniałą sytuacją, zgodnie z wykładnią przepisów dokonanych przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Giełdę Papierów Wartościowych oraz Komisję Nadzoru Finansowego, w istniejącym stanie faktycznym wypłata dywidendy w formie rzeczowej nie jest możliwa.
Ponadto wypłata dywidendy w formie rzeczowej wiąże się obowiązkiem uiszczenia podatku przez akcjonariuszy uprawnionych do dywidendy, co stanowić będzie dodatkowe obciążenie. Jedynym sposobem wypłaty dywidendy jest forma gotówkowa. W tym celu konieczne będzie podjęcie uchwały o zamianie formy rzeczowej na gotówkową oraz stworzenie w funduszu dywidendowego z którego będzie ona realizowana.
Podstawa prawna:
Art. 56 ust. 5 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (tekst jednolity Dz.U. z 2013 poz. 1382)
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
kom espi zdz
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.07.2016, 21:26 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |