Pobierz materiał i Publikuj za darmo
15 lipca zakończyła się sesja poprawkowa SAF - to był ostatni dzwonek, by dołączyć do grona absolwentów tegorocznej edycji Akademii. Wiemy już, które testy spędzały sen z powiek, a które nie przysporzyły większych kłopotów.
Najprostszym okazał się wykład: "Perspektywa dla samorządów. Przegląd programów operacyjnych na lata 2014-2020 i działań dedykowanych JST". Siedem pytań z testu do tego wykładu to czołówka najczęstszych prawidłowych odpowiedzi. Pytanie "5. Z którego, z wymienionych programów operacyjnych na lata 2014-2020, będą finansowane projekty dotyczące informatyzacji usług publicznych" uzyskało rekordowe 307 prawidłowych odpowiedzi, a pytania "1. Który z programów operacyjnych na lata 2014-2020 jest największy pod względem alokacji środków unijnych?" i "3. Na czym polega dwufunduszowość programów regionalnych?" 305 poprawnych odpowiedzi. Następne w kolejce jest pytanie "2. Który z programów operacyjnych perspektywy 2014-2020 'zastąpił' Program Operacyjny Kapitał Ludzki, realizowany w latach 2007-2013?" z 285 prawidłowymi odpowiedziami.
Na drugim biegunie trudności znalazł się wykład "Ocena zdolności gminy do współfinansowania projektu - polityka wydatkowa jednostek samorządu terytorialnego". To w teście z tego wykładu najmniej osób wybrało prawidłowy wariant w pytaniu "8. Przy obliczaniu wskaźnika z art. 243 ustawy o finansach publicznych" (odpowiedź "Nie wlicza się przepływów związanych z emisją i wykupem obligacji przychodowych"). Poprawnie odpowiedziało tylko 42 uczestników.
Zmyłką okazał się też wykład "Przygotowanie projektu do współfinansowania funduszami UE - analiza finansowa i analiza ekonomiczna projektu" z pytaniem "9. Podatek VAT może być odzyskany gdy: i odpowiedzią - nie stanowi wydatku kwalifikowalnego, ponieważ może zostać odzyskany w oparciu o przepisy krajowe", którą - choć błędną - wybrało równo 100 osób. Prawidłową w tym przypadku, była odpowiedź: "stanowi wydatek kwalifikowalny, ponieważ nie może zostać odzyskany w oparciu o przepisy krajowe".
Najdłużej rozwiązywane testy trwały: 215:36:56 (prawie 9 dni), 196:00:52 (ponad 8 dni) i 117:49:50 (niecałe 5 dni). To zaleta naszego systemu, że do przerwanego testu, jeśli pytania nie mają limitu czasu, można powrócić w dowolnej chwili w czasie trwania sesji testowej i dokończyć rozwiązywanie. Testów, których rozwiązywanie trwało ponad godzinę było 70. Z kolei najszybsi radzili sobie z perfekcyjnym rozwiązaniem testu w czasie poniżej minuty.
Wszyscy, którzy poprawnie rozwiązali testy do dziesięciu wykładów, wkrótce otrzymają certyfikaty wydane przez Polską Agencję Prasową i Narodowy Bank Polski.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 21.07.2016, 17:03 |
Źródło informacji | Serwis Samorządowy PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |