Pobierz materiał i Publikuj za darmo
FILADELFIA, 10 stycznia 2017 r. /PRNewswire/ - Firma Clarivate Analytics, dawniejszy oddział Thomson Reuters specjalizujący się we własności intelektualnej i nauce, ogłosiła publikację wyczekiwanej listy największych globalnych innowatorów roku 2016. Raport wyróżnia najbardziej innowacyjne firmy i instytucje na świecie oceniane na podstawie solidnej analizy unikalnych i zastrzeżonych danych. Firma zaprezentowała także nową tożsamość marki wprowadzoną w rezultacie sprzedaży działalności firmom Onex Corporation i Baring Private Equity Asia w październiku roku 2016.
Publikowany szósty rok z kolei raport 100 globalnych innowatorów na rok 2016 ujawnia ważną zmianę w strategii największych organizacji innowacyjnych świata. Co ważne, liczba złożonych wniosków patentowych spadła przy jednoczesnym wzroście przyznawanych grantów. Trend ten w połączeniu ze znacznym zaangażowaniem w wydatki na badania i rozwój wskazuje na odejście od ilości na rzecz jakości w zakresie komercjalizacji wynalazków. Firmy znajdujące się na liście łącznie osiągnęły ponad 4 tryliony USD przychodu w roku 2015 i wydały ponad 227 miliardów na badania i rozwój. Średnio innowatorzy w czołowej 100 w roku 2016 inwestowali o 9,1% więcej w badania i rozwój niż firmy na liście 100 S&P, co jeszcze bardziej podkreśla jak ważne są dla tych przedsiębiorstw działania innowacyjne.
Tegoroczny raport ujawnił także większą dywersyfikację w portfelach patentowych czołowych innowatorów. Firmy Canon, General Electric i Hitachi podejmują znaczne inwestycje w urządzenia medyczne, firma Google pracuje nad samochodem autonomicznym, a Amazon prowadzi aktywne działania na polu technologii dronów. Dane zawarte w tegorocznym raporcie wskazują, że ścieżka do innowacji nie jest już tak prosta.
"Dzisiejszy dzień jest przełomowy w historii Clarivate Analytics. Wchodzimy w przyszłość dzięki publikacji raportu 100 największych globalnych innowatorów z naszą nową marką - skomentował Jay Nadler, główny dyrektor wykonawczy. - Wierzymy, że innowacje są głównym motorem dobrobytu gospodarczego i źródłem przewagi konkurencyjnej i sukcesu. To właśnie te wartości odzwierciedlają misję naszej firmy, czyli przyspieszanie tempa innowacji. Wykorzystując dane z takich narzędzi, jak Web of Science, Derwent i Cortellis metodologia wykorzystana przy tworzeniu raportu jest w całości oparta na danych i eliminuje jakiekolwiek różnice w definicji innowacyjności organizacji. Gratulujemy tym, którzy przyczynili się do znacznych postępów na drodze do innowacyjnej przyszłości całej planety" - dodał.
Metodologia, na podstawie której opracowano listę 100 globalnych innowatorów firmy Clarivate Analytics na rok 2016 jest jedyną obiektywną analizą liczby patentów, stosunku patentów do grantów, globalnego zasięgu oraz wpływu innowacji pozwalającą na identyfikację najbardziej innowacyjnych organizacji świata bez żadnych uprzedzeń.
Na liście czołowych 100 globalnych innowatorów na rok 2016 firmy Clarivate Analytics znalazły się następujące organizacje:
3M Company
Abbott Laboratories
Advanced Micro Devices
Air Products
Aisin Seiki
Alstom
Amazon
Analog Devices
Apple
Arkema
-
BASF
Bayer
Becton Dickinson
Boeing
Boston Scientific
Bridgestone
Bristol-Myers Squibb
Broadcom
-
Cannon
Chevron
CNRS, French National Center for Scientific Research
CEA
Corning
-
Daikin Industries
Delphi Automotive
Dolby Laboratories
Dow Chemical Company
DuPont
-
Emerson Electric
Ericsson
Exxon Mobil
-
Fraunhofer
Fujifilm
-
General Electric
Google (now Alphabet Inc.)
-
Hitachi
Honda Motor
Honeywell International
Huawei
-
IFP Energies Nouvelles
Intel
InterDigital
-
Johnson & Johnson
Johnson Controls
JTEKT
-
Kawasaki Heavy Industries
Kobe Steel
Komatsu
Kyocera
-
LG Electronics
Lockheed Martin
LSIS
-
Makita Corporation
Marvell
MediaTek
Medtronic
Merck
Micron
Microsoft
Mitsubishi Heavy Industries
-
NEC
Nike
Nippon Steel & Sumitomo Metal
Nissan Motor
Nitto Denko
Nokia
Novartis
NTT
NXP Semiconductors
-
Olympus
Omron
Oracle
-
Panasonic
Philips
-
Qualcomm
-
Renesas
Roche
-
Safran
Saint-Gobain
Samsung Electronics
Seagate
Seiko Epson
Shin-Etsu Chemical
Showa Denko
Sony
Sumitomo Electric
Symantec
-
TE Connectivity
Thales
Toshiba
Total S.A.
Toyota Motor
-
University of California
-
Valeo
-
Xerox
Xilinx
-
Yamaha
Yaskawa Electric
Yazaki
Więcej informacji na temat listy 100 globalnych innowatorów na rok 2016 firmy Clarivate Analytics oraz sam raport do pobrania można znaleźć na stronie: http://top100innovators.stateofinnovation.com/.
Z listą 100 globalnych innowatorów można zapoznać się wizualnie pod adresem: http://top100innovators.stateofinnovation.com/content/top-100-global-innovators-infographic.
Clarivate Analytics
Firma Clarivate™ Analytics pozwala zwiększyć tempo innowacji przez zapewnianie sprawdzonych analiz i spostrzeżeń na potrzeby klientów na całym świecie. Klienci firmy mogą odkrywać, chronić i komercjalizować nowe pomysły jeszcze szybciej. Pomagamy klientom, dawniej jako oddział Thomson Reuters specjalizujący się we własności intelektualnej i nauce, poprzez sieć działalności na zasadzie abonamentowej w naszym posiadaniu i zarządzaniu, które skupiają się na badaniach naukowych i pracy badawczej, analityce patentowej, standardach regulacyjnych, danych farmaceutycznych i biotechnologicznych, ochronie znaków towarowych, ochronie marek oraz zarządzaniu własnością intelektualną. Obecnie Clarivate™ Analytics jest niezależną firmą zatrudniającą ponad 4 000 pracowników z oddziałami w ponad 100 krajach na całym świecie, w której posiadaniu znajduje się szereg znanych marek, włączywszy między innymi Web of Science™, Cortellis™, Thomson Innovation™, Derwent World Patents Index™, CompuMark™, MarkMonitor®, Thomson IP Manager™ i Techstreet™. Więcej informacji można znaleźć na stronie Clarivate.com.
Logo - http://mma.prnewswire.com/media/455613/clarivate_logo_for_press_release_Logo.jpg
Źródło: Clarivate Analytics
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 11.01.2017, 10:32 |
Źródło informacji | PR Newswire |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |