Newsletter

MBANK SA (57/2017) Rejestracja zmiany Statutu mBanku S.A.

28.09.2017, 14:57aktualizacja: 28.09.2017, 14:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 57/2017

Zarząd spółki mBank S.A. ("Bank"), informuje o dokonaniu w dniu 25 września 2017 roku przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, rejestracji zmian Statutu Banku wynikających z § 1 Uchwały nr 51 XXX Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia mBanku S.A. z dnia 30 marca 2017 r.

Poniżej szczegółowy wykaz zmian wprowadzonych w wyniku rejestracji zmian do Statutu Banku:

Dodaje się § 35a w brzmieniu:

"§ 35a

1. Zarząd Banku jest uprawniony do podwyższania kapitału zakładowego o kwotę nie wyższą niż 60.000.000 złotych (słownie: sześćdziesiąt milionów złotych) w drodze jednego lub wielokrotnych podwyższeń kapitału zakładowego w granicach określonych powyżej, poprzez emisję akcji na okaziciela ("kapitał docelowy").

2. Upoważnienie, o którym mowa w ust. 1 wygasa po upływie 3 lat od dnia zarejestrowania w rejestrze przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego zmiany statutu Banku przewidującej niniejszy kapitał docelowy.

3. Warunkiem dokonania przez Zarząd Banku podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego jest uzyskanie zgody Rady Nadzorczej Banku na dokonanie takiego podwyższenia oraz podjęcie stosownej uchwały Zarządu Banku w formie aktu notarialnego.

4. Upoważnia się Zarząd Banku do ustalenia szczegółowych warunków i sposobu przeprowadzenia subskrypcji akcji emitowanych w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego, a w przypadku podjęcia decyzji o emisji akcji w ramach subskrypcji zamkniętej lub otwartej w szczególności do:

- ustalenia terminów otwarcia i zamknięcia subskrypcji akcji,

- określenia sposobu i warunków składania zapisów,

- dokonania przydziału akcji, w tym przydziału akcji nieobjętych z tytułu wykonywania prawa poboru.

5. Uchwały Zarządu Banku w sprawie ustalenia ceny emisyjnej akcji emitowanych w ramach kapitału docelowego wymagają zgody Rady Nadzorczej Banku.

6. Zarząd Banku jest upoważniony za zgodą Rady Nadzorczej Banku do pozbawienia akcjonariuszy prawa poboru (w całości lub w części) akcji emitowanych w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego.

7. W przypadku, gdy Zarząd Banku za zgodą Rady Nadzorczej pozbawi akcjonariuszy prawa poboru (w całości lub w części) akcji emitowanych w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego, Zarząd Banku zaoferuje emitowane akcje w trybie subskrypcji prywatnej w rozumieniu art. 431 § 2 pkt 1 Kodeksu spółek handlowych uprawnionym Inwestorom ("Uprawnieni Inwestorzy Objęci Prawem Pierwszeństwa") będącymi akcjonariuszami Banku uprawnionymi do udziału w ostatnim Walnym Zgromadzeniu Banku przed podjęciem przez Zarząd Banku uchwały w sprawie pozbawienia akcjonariuszy prawa poboru (w całości lub w części) akcji emitowanych w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego ("Data Prawa Pierwszeństwa"). Uprawnieni Inwestorzy Objęci Prawem Pierwszeństwa będą posiadać prawo pierwszeństwa objęcia akcji emitowanych w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego w liczbie odpowiadającej iloczynowi: (a) stosunku liczby akcji Banku posiadanych przez Uprawnionego Inwestora Objętego Prawem Pierwszeństwa na Datę Prawa Pierwszeństwa do liczby wszystkich istniejących akcji Banku w Dacie Prawa Pierwszeństwa oraz (b) określonej przez Zarząd Banku ostatecznej liczby akcji emitowanych w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego, przy czym w przypadku, gdy tak określona liczba akcji nie będzie liczbą całkowitą, zostanie ona zaokrąglona w dół do najbliższej liczby całkowitej ("Prawo Pierwszeństwa w Obejmowaniu Akcji"). Warunkiem, aby Uprawniony Inwestor Objęty Prawem Pierwszeństwa mógł skorzystać z Prawa Pierwszeństwa w Obejmowaniu Akcji, jest spełnienie przez Uprawnionego Inwestora niżej wymienionych dodatkowych warunków ("Warunki Uznania za Uprawnionego Inwestora Objętego Prawem Pierwszeństwa"): (a) przedstawienie w procesie budowania księgi popytu dokumentu potwierdzającego, że dany inwestor był akcjonariuszem Banku w Dacie Prawa Pierwszeństwa i posiadał co najmniej 0,1% w ogólnej liczbie głosów/kapitału zakładowego Banku, przy czym obecność inwestora na liście uprawnionych do uczestnictwa w ostatnim Walnym Zgromadzeniu będzie wystarczającym potwierdzeniem, że był on akcjonariuszem Banku w Dacie Prawa Pierwszeństwa; (b) złożenie przez tego inwestora w procesie budowania księgi popytu deklaracji zainteresowania objęciem akcji, po cenie nie niższej niż ostatecznie ustalona przez Zarząd Banku cena emisyjna, oraz (c) zawarcie z Bankiem umowy objęcia zaoferowanych mu akcji po cenie emisyjnej ustalonej przez Zarząd Banku. Powyższe nie ogranicza prawa Zarządu Banku do zaoferowania pozostałych nieobjętych w wykonaniu prawa pierwszeństwa objęcia akcji emitowanych w ramach podwyższenia kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego według własnego uznania, w tym również wybranym Uprawnionym Inwestorom, po cenie nie niższej niż płacona przez Uprawnionych Inwestorów Objętych Prawem Pierwszeństwa.

8. Zarząd Banku przy podwyższaniu kapitału w ramach kapitału docelowego może wydawać akcje tylko w zamian za wkłady pieniężne.

9. Zarząd Banku nie może wydawać akcjonariuszom obejmującym akcje w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego w ramach kapitału docelowego akcji uprzywilejowanych, jak również nie może przyznawać im przywilejów osobistych.

10. O ile przepisy prawa lub niniejszego paragrafu nie stanowią inaczej Zarząd Banku jest upoważniony do decydowania o wszystkich sprawach związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego w granicach kapitału docelowego, w szczególności Zarząd Banku jest upoważniony do:

1) zawierania umów o subemisję inwestycyjną, subemisję usługową lub innych umów zabezpieczających powodzenie emisji akcji,

2) podejmowania wszelkich czynności faktycznych i prawnych, mających na celu dopuszczenie akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., w tym do złożenia wszelkich wniosków, dokumentów lub zawiadomień do Komisji Nadzoru Finansowego oraz dokonania odpowiednich czynności i złożenia wszelkich wniosków, dokumentów lub zawiadomień w celu dopuszczenia akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie S.A

3) podejmowania uchwał oraz wszelkich innych czynności faktycznych i prawnych w sprawie dematerializacji akcji oraz zawierania umów z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych S.A. o rejestrację i dematerializację akcji."

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.09.2017, 14:57
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ