Newsletter

KOMPUTRONIK SA (50/2017) Zawarcie aneksów do umów faktoringowych Emitenta oraz spółki z Grupy Kapitałowej Emitenta

16.11.2017, 17:26aktualizacja: 16.11.2017, 17:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 50/2017

Zarząd Komputronik S.A. z siedzibą w Poznaniu wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000270885 (Emitent), przesyła do publicznej wiadomości informację o otrzymaniu w dniu 15 listopada 2017 r. drugostronnie podpisanych egzemplarzy (opatrzonych datą 13 listopada 2017 r.) aneksów do umów z Bankiem Millennium S.A. tj.:

aneksów do umów na faktoring z polisą klienta (pełny) na kwotę 65.000.000,00 PLN (sześćdziesiąt pięć milionów złotych), zawartymi z Emitentem oraz spółką zależną Komputronik Biznes Sp. z o.o.,

Zabezpieczeniem ww. umów są weksle wraz z deklaracjami wekslowymi oraz cesja praw do odszkodowania z polisy w odniesieniu do wierzytelności kontrahentów funkcjonujących w transakcji. Umowy nie zawierają postanowień odbiegających od standardowych warunków stosowanych przy tego rodzaju umowach.

Emitent wraz ze spółkami zależnymi od Emitenta, w okresie ostatnich 12 miesięcy pozostaje stroną umów z udziałem Banku Millennium S.A. i podmiotów od niego zależnych, dla których łączna wysokość przyznanych Emitentowi limitów: kredytowych, faktoringowych, gwarancyjnych i na operacje walutowe wynosi 115.200.000,00 PLN (sto piętnaście milionów dwieście tysięcy) i uległo zwiększeniu o 25.000.000,00 PLN (dwadzieścia pięć milionów) w stosunku do stanu z okresu poprzedzającego niniejszy raport.

Niniejszą informację Zarząd Emitenta przekazuje na podstawie art. 17 ust. 1. rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 596/2014 z dnia 16 kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające dyrektywę 2003/6/WE Parlamentu Europejskiego i Rady i dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE i 2004/72/WE.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

kom espi zdz

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 16.11.2017, 17:26
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ