Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Dotychczas gotowość udziału w programie "EmpowerPL" w roli mentorów zadeklarowali:
- Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska;
- Jarosław Broda, wiceprezes Tauron Polska Energia;
- Brunon Bartkiewicz, prezes ING Banku Śląskiego;
- Piotr Czarnecki, prezes Raiffeisen Bank Polska;
- Tomasz Domogała, właściciel rodzinnej firmy inwestycyjnej TDJ;
- Dariusz Drewnicki, wiceprezes Grupy Neuca działającej na rynku ochrony zdrowia;
- Przemysław Gdański, prezes Banku BGŻ BNP Paribas;
- Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego;
- Eliza Kruczkowska, wiceprezes Polskiego Funduszu Rozwoju;
- Andrzej Klesyk, członek Rady Dyrektorów fintechu Billon;
- Krzysztof Krawczyk, senior managing director w Funduszu CVC;
- Agnieszka Kulas-Wróbel, dyrektor w The Boston Consulting Group;
- Roman Pałac, prezes PZU Życie;
- Andrzej Skolmowski, były wieloletni wiceprezes Grupy Azoty;
- Wojciech Sobieraj, twórca Alior Banku;
- Józef Wancer, przewodniczący Rady Nadzorczej BGŻ BNP Paribas;
- Oktawian Zając, partner w The Boston Consulting Group.
"Na Program mentoringowy patrzę jak na kolejny, ważny krok w budowaniu więzi między krajem oraz młodymi Polakami, którzy uczą się na najlepszych światowych uniwersytetach. Zmiany technologiczne, Przemysł 4.0, zaawansowana analityka danych, nowa kultura organizacji - absolwenci czołowych szkół mogą bardzo pomóc polskim firmom i instytucjom publicznym w odpowiadaniu na te zmiany" - mówi Franciszek Hutten-Czapski, senior partner The Boston Consulting Group, międzynarodowej firmy doradztwa strategicznego, która stworzyła program wspólnie z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii.
Wśród młodych Polaków, którzy studiują za granicą, widać zainteresowanie powrotem i pracą w kraju. W tym roku 75 proc. studentów uczestniczących w konferencji Polish Economic Forum organizowanej na London School of Economics zadeklarowało, że chcieliby w przyszłości pracować w Polsce, przy czym większość zamierza przed powrotem zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą. Główne powody stojące za chęcią powrotu to tęsknota za krajem i rodziną, ale również wyższa jakość życia w Polsce. Wielu studentów chciałoby w przyszłości otworzyć własne biznesy w kraju. "Ogromnie się cieszymy, że szefowie firm odpowiedzieli pozytywnie na propozycję programu mentoringowego. Możliwość osobistego kontaktu z takimi osobami to dla nas, studentów, wielka wartość i inspiracja" - mówi Martyna Piotrowska, prezes Federacji.
Studenci mogą przesyłać zgłoszenia do Programu mentoringowego do 18 grudnia 2017 r. korzystając z formularza aplikacyjnego, dostępnego na stronie www.empowerPL.com. Będą musieli opisać swoje największe osiągnięcie oraz napisać, w jakie aktywności angażują się poza studiami. Wybrani kandydaci w pierwszej połowie 2018 r. będą spotykać się z mentorami.
Organizatorzy Programu zapytali studentów o to, jakie działania w ramach programu mentoringowego miałyby dla nich największą wartość. Przede wszystkim chcieliby spędzić dzień z mentorem w jego pracy. Po drugie - chcieliby mieć szansę na szczerą rozmowę na temat ścieżki kariery i realiów pracy w konkretnych.
Program mentoringowy wpisuje się w szerszy obraz inicjatyw, które mają łączyć młodych Polaków studiujących na Wyspach z krajowym środowiskiem biznesowym i publicznym. Należą do nich m.in. konferencja technologiczna Poland 2.0 Summit, organizowana na Imperial College London, wydarzenie zrzeszające naukowców Science: Polish Perspectives, odbywające się na uniwersytetach w Oxfordzie i Cambridge, oraz Polish Economic Forum, organizowane przez stowarzyszenie Polish Business Society na London School of Economics and Political Science. Polish Economic Forum na przestrzeni lat wyrosło na największe wydarzenie dotyczące Polski organizowane poza granicami kraju.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 30.11.2017, 15:22 |
Źródło informacji | BCG |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ