Pobierz materiał i Publikuj za darmo

DHL Parcel Polska przeznaczy grant w wysokości 50 000 zł na realizację projektu, który zwycięży w konkursie „Bezpiecznie z DHL”. Celem konkursu jest promowanie projektów, działających na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i zmniejszenia liczby ofiar wypadków drogowych w Polsce. Cel jest ważny, ponieważ każdego roku statystyki mocno przemawiają do wyobraźni.
„Od stycznia do maja tego roku doszło w Polsce do 10 866 wypadków, w których zginęło 1075 osób, a 12 789 zostało rannych. W tym czasie zatrzymaliśmy też 42 291 nietrzeźwych kierowców” - wylicza podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Wysokość grantu nie jest przypadkowa, bowiem firma obchodzi w tym roku swoje 50-lecie. 29 września 1969 r. trzech przedsiębiorców w San Francisco: Adrian Dalsey, Larry Hillblom i Robert Lynn, podjęło decyzję o założeniu wspólnego biznesu. Dzisiaj DHL to jedna z największych, międzynarodowych firm logistycznych, z bardzo długą i bogatą tradycją działań CSR.
Na całym świecie jednostki krajowe DHL celebrują okrągłą rocznicę na różne sposoby, wspierając przy tej okazji to, co jest dla nich ważne.
„Od wielu lat w DHL Parcel Polska kierujemy się bezpieczeństwem jako jedną z podstawowych wartości zarówno w działaniu, jak i w komunikacji z otoczeniem. Codziennie na ulice całego kraju wyjeżdża ponad 3500 naszych kurierów i blisko 1000 kierowców transportu liniowego, dlatego czujemy się odpowiedzialni za to, co dzieje się na drodze. Staramy się edukować naszych pracowników, prowadzimy szkolenia dla kurierów z zakresu pierwszej pomocy, ale jako tak wielka firma, mamy też wyjątkowe zobowiązania wobec społeczeństwa. Tak zrodziła się idea konkursu, a 50-lecie firmy to doskonała okazja, aby go zainaugurować. Serdecznie zapraszam wszystkich, którym temat jest bliski, bo nie ma nic ważniejszego jak zapewnienie ludziom bezpieczeństwa” – mówi Agnieszka Świerszcz, CEO DHL Parcel Polska.
W konkursie mogę wziąć udział: organizacje pozarządowe, szkoły i uczelnie oraz spółki prawa handlowego, działające na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Poza spełnieniem podstawowych kryteriów, związanych z celem konkursu, najwyżej ocenianymi będą projekty innowacyjne oraz te, które zakładają wykorzystanie nowych technologii.
Obszar konkursowy jest bardzo szeroki, może dotyczyć kierowców, pieszych, rowerzystów, motocyklistów, dzieci czy seniorów. Jak podkreślają organizatorzy - każdy pomysł i każde działanie na rzecz poprawy bezpieczeństwa jest ważne.
Projekty można zgłaszać do 26 września 2019 r. Szczegółowe informacje dostępne są w regulaminie na stronie www.dhlparcel.pl/konkurs-grantowy.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 01.07.2019, 11:55 |
Źródło informacji | DHL Parcel Polska Sp. z o.o. |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
T-Mobile burzy bariery i zaprasza na dowolną kawę gratis w Żabce
Choć przełamywanie barier międzyludzkich nie jest skomplikowane, to czasem najtrudniej jest zacząć. A przecież nic tak nie sprzyja rozmowom, jak kawa! Dlatego zapraszamy wszystkich klientów, nie tylko tych, będących abonentami T-Mobile, do skorzystania z okazji – codziennie w Żabce dowolna kawa gratis, którą możesz obdarować drugą osobę.- 18.04.2025, 14:28
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: T-Mobile
-
Image
Już za tydzień XVII Europejski Kongres Gospodarczy - w rolach głównych energia, technologie, twórczy dialog biznesu i decydentów
Tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy (EEC - European Economic Congress) podąża agendą za dynamiką sytuacji geopolitycznej, która dostarcza wielu ważnych tematów do dyskusji. Co jest fundamentem bezpieczeństwa w zmieniającym się świecie i jak rozwijać się gospodarczo adekwatnie do nowych wyzwań? Od 23 do 25 kwietnia 2025 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach toczyć się będą dyskusje na szczycie, z mocną reprezentacją biznesu, w międzynarodowym gronie decydentów i praktyków. 1200 panelistów, ponad 200 sesji i rekordowe zainteresowanie uczestników - to wszystko zapowiada wyjątkową edycję największej tego typu imprezy w Europie Centralnej.- 18.04.2025, 12:18
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Biuro Prasowe EKG
-
Image
Prezes PSEW: dzisiaj wiatr wieje dla polskiej gospodarki PAP
Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej (PSEW) oraz Fundacja Wind Industry Hub (WIH) zaprezentowały „Polską strategię rozwoju przemysłu morskich farm wiatrowych”. Janusz Gajowiecki, prezes zarządu PSEW, twierdzi, że kampania inwestycyjna w morskie farmy wiatrowe nie jest porównywalna z żadnym innym przedsięwzięciem rozwojowym we współczesnej Polsce. Mówimy o skali 300 mld zł nakładów inwestycyjnych w perspektywie 2040 roku.- 18.04.2025, 09:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ