Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Festiwal Dwa Brzegi to wydarzenie kulturalne prezentujące filmy polskie i zagraniczne, zarówno premiery, jak i ważne projekcje filmowe minionego roku oraz obrazy kluczowe dla rozwoju światowej kinematografii. Podczas 13. już edycji święta światowego kina, uczestnicy mogą obejrzeć także spektakle teatralne, wystawy czy koncerty. To projekt przeznaczony dla koneserów kina i innych sztuk. Uczestnicy mają okazję zobaczyć filmy nagrodzone na festiwalach w Cannes, Berlinie, Wenecji, Karlovych Varach, San Sebastian czy Rotterdamie oraz takie, które nie wstępują w repertuarze polskich kin. Mają także możliwość spotkać artystów biorących udział w Festiwalu oraz odwiedzić wystawy lokalnych twórców. Dwa Brzegi to także okazja do debiutu dla młodych talentów podczas konkursu filmów krótkometrażowych organizowanego we współpracy z filmowymi uczelniami z Polski i zagranicy. Jak co roku Grażyna Torbicka, dyrektor artystyczna Festiwalu, zaprasza do udziału w wydarzeniu gwiazdy ze świata sztuki. W tym roku Dwa Brzegi odwiedzili m.in.: Janusz Gajos, Daniel Olbrychski, Magdalena Łazarkiewicz, Wojciech Pszoniak czy Magdalena Cielecka.
Pierwszy dzień Festiwalu poświęcony był kinu włoskiemu. Podczas uroczystej inauguracji Festiwalu miał miejsce pokaz specjalny włoskiego filmu „Piranie” nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Festiwalu w Berlinie, który przedstawia historię nastoletnich gangów z przedmieść Neapolu. Film jest adaptacją książki Roberto Saviano, a jego reżyser, Claudio Giovannesi, był gościem na Gali Otwarcia Dwóch Brzegów 27 lipca 2019. Na tę specjalną okazję przyjechał przedstawiciel Ambasady Włoch pełniący funkcję Charge’ d’Affaires – Roberto Neccia oraz Henryka Bochniarz, członek rady nadzorczej FCA Poland, miłośniczka włoskiego kina i włoskich samochodów.
Ponadto jednym z wydarzeń towarzyszących była wystawa „Romeo w Kazimierzówce” Mieczysławy Izdebskiej – Łazorek. Artystka, specjalnie na Festiwal, przygotowała serię obrazów ilustrujących aktualne oraz zabytkowe modele Alfy Romeo.
Grupa FCA od dawna wspiera kulturę i sztukę, a X Muza jest jej wyjątkowo bliska, dlatego też udział Grupy, jako głównego partnera, w Festiwalu Filmu i Sztuki Dwa Brzegi jest nieprzypadkowy. Samochody z Grupy FCA wielokrotnie były wykorzystywane przez twórców kina ze względu na ich wyjątkowy design, elegancję oraz sportowe zacięcie. Najczęstszą gwiazdą filmowych produkcji bywała marka Alfa Romeo. Alfa Romeo Duetto partnerowała Dustinowi Hoffmanowi w słynnym filmie „Absolwent”, Alfa 6C grała w „Ojcu Chrzestnym”, a Alfetta GTV oraz Alfa Romeo 159 w dwóch z serii filmów o Jamesie Bondzie. Modele tej kultowej, włoskiej marki wciąż możemy podziwiać także w polskich produkcjach m.in. w „Chłopaki nie płaczą” czy „07 zgłoś się”.
Podczas Festiwalu do transportu gości specjalnych zostały udostępnione modele Alfa Romeo oraz Jeep, natomiast Fiat Professional jest przeznaczony do logistycznego wsparcia wydarzenia.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 05.08.2019, 11:24 |
Źródło informacji | FCA Polska |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Security Operations Center, czyli jak zadbać o ochronę firmy przed cyberzagrożeniami
Aż 83 proc. przedsiębiorstw odnotowało minimum jeden incydent związany z zagrożeniem bezpieczeństwa danych w sieci w 2024 roku - podaje VIII edycja badania „Barometr Cyberbezpieczeństwa” KPMG. Respondenci mieli do czynienia najczęściej z wyciekiem danych wskutek złośliwego oprogramowania. Niestety, firmom trudno zrekrutować i utrzymać wysoko wykwalifikowanych specjalistów. Rozwiązaniem mogą być subskrypcyjne usługi bezpieczeństwa, np. SOC (Security Operations Center). Dlaczego warto w nie zainwestować?- 22.04.2025, 09:12
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Orange
-
Image
VELUX na szczycie TOGETAIR: aż 70 proc. budynków w Polsce wciąż jest nieefektywna energetycznie PAP
Aleksandra Stępniak, public affairs manager w VELUX Polska, podzieliła się z gośćmi 6. edycji szczytu klimatycznego TOGETAIR w Warszawie niepokojącymi danymi: tak zwany „syndrom chorych budynków” dotyka co czwartego Polaka, a 70 proc. naszych budynków wciąż jest nieefektywna energetycznie. Oznacza to, że pracujący bądź mieszkający w nich ludzie są narażeni na nadmierny hałas, brak światła lub inne czynniki, istotnie wpływające na ich zdrowie oraz jakość życia.- 22.04.2025, 09:02
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MeediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ