Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- MEN informuje:
Ponad 19 tys. zgłoszeń, około 3,9 mln uczniów oraz blisko 380 tys. nauczycieli bierze udział w akcji „Szkoła do hymnu”. To inicjatywa Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży. Jej celem jest włączenie się w obchody Narodowego Święta Niepodległości i wspólne odśpiewanie 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11.
- Dziękuję za tak duży odzew na akcję „Szkoła do hymnu”. 11 listopada to symboliczna data dla wszystkich Polaków. Cieszę się, że tak wielu uczniów i przedstawicieli kadry pedagogicznej, zarówno tych mieszkających w kraju, jak i poza jego granicami, już jutro, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 wspólnie odśpiewa „Mazurka Dąbrowskiego" – podkreślił minister edukacji Dariusz Piontkowski.
W tegoroczną akcję oprócz szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z Polski, włączyły się również szkoły poza granicami naszego kraju. Otrzymaliśmy ponad 100 zgłoszeń. We wspólne śpiewanie włączy się blisko 1000 uczniów, a wszystkich osób biorących udział w akcji będzie prawie 13 tys. Najwięcej szkół zgłosiło się ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Argentyny, Armenii, Afryki, Kazachstanu, Ukrainy, Turcji, a także z krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Wielka Brytania, Austria, Litwa czy Belgia.
#SzkołaDoHymnu – pokażmy jak świętujemy!
Zachęcamy jutro do publikowania relacji ze wspólnego śpiewania hymnu narodowego na profilach szkół, przedszkoli i placówek oświatowych w mediach społecznościowych z oznaczeniem #SzkołaDoHymnu oraz na stronach internetowych. Stwórzmy wielką społeczność zaangażowaną w obchody odzyskania przez Polskę niepodległości.
Przypomnijmy, że warunkiem uczestnictwa w akcji „Szkoła do hymnu” było przesłanie przez dyrektora danej placówki ankiety zgłoszeniowej widocznej w Strefie dla zalogowanych w Systemie Informacji Oświatowej. Wszystkie szkoły, przedszkola i placówki oświatowe, które zgłoszą swój udział w akcji otrzymają pamiątkowy dyplom.
Akcja „Szkoła do hymnu” to przedsięwzięcie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)
kom/ sic/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 07.11.2019, 17:28 |
Źródło informacji | MEN |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |