Newsletter

MFiPR: Polityka miejska – wyzwaniem dla świata. Dołącz do Światowego Forum Miejskiego WUF10 w Abu Zabi (komunikat)

10.01.2020, 12:25aktualizacja: 10.01.2020, 12:25

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- MFiPR inforumje:

Do 21 stycznia można zarejestrować swój udział w 10. edycji Światowego Forum Miejskiego (World Urban Forum, WUF). To prestiżowa międzynarodowa konferencja, którą organizuje UN-Habitat, agenda ONZ ds. urbanizacji i osiedli miejskich. Od 8 do 13 lutego Abu Zabi, stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich gościć będzie przedstawicieli rządów, regionów, miast, organizacji pozarządowych, naukowców, a także organizacji oraz instytucji finansowych z całego świata. To wydarzenie ważne także dla Polski, bo 11. edycja Światowego Forum Miejskiego odbędzie się w Katowicach w 2022 r.

Abu Zabi gospodarzem WUF10

Podczas WUF10 uczestnicy będą dyskutować między innymi na temat prowadzenia zrównoważonej urbanizacji, łączeniu tradycji i nowoczesności w rozwoju miast, inicjatywach wspierających kulturę i innowacje w ośrodkach miejskich czy planowaniu przestrzennym w aglomeracjach. Po raz pierwszy gospodarzem Światowego Forum Miejskiego jest kraj arabski.

Hasłem przewodnim Forum jest „Cities of Opportunities: Connecting Culture and Innovation”. Zapisy na tegoroczną edycję Światowego Forum Miejskiego trwają do 21 stycznia. Formularz rejestracji na wydarzenie znajduje się na stronie https://unhadb.org/2019_wuf10/part/fullRegistration

WUF11 w 2022 w Katowicach

W maju 2019 roku dyrektor wykonawcza Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich UN-Habitat Maimunah Mohd Sharif poinformowała, że gospodarzem jedenastej odsłony Światowego Forum Miejskiego, która odbędzie się w 2022 roku, będą Katowice. Współorganizatorem wydarzenia wraz z Urzędem Miasta Katowice zostało Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej.

- W Polsce po raz kolejny odbędzie się impreza światowego formatu. To wielkie wyróżnienie dla nas. Nasz kraj stanie się światowym forum dyskusji o przyszłości polityki miejskiej, która ma kluczowe znaczenie dla mieszkańców miast z całego świata – podkreśla minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Organizacja Światowego Forum Miejskiego 2022 to wielki prestiż dla Polski i ogromna promocja dla Katowic. Stolica Górnego Śląska stanie się centrum dialogu na tematy o znaczeniu globalnym. Polska wpisze się tym samym po raz kolejny na listę państw, w których zapadają najistotniejsze decyzje dotyczące szeroko rozumianego zrównoważonego rozwoju, mającego kluczowe znaczenie dla naszej przyszłości.

Światowe Forum Miejskie – dołącz i decyduj o przyszłości

Światowe Forum Miejskie to najważniejsze globalne wydarzenie dla ludzi zajmujących się polityką miejską, transformacją i rozwojem miast. Ideą tego spotkania jest rozwiązywanie problemów, przed którymi stoi dziś większość miast na świecie - szybkiej urbanizacji i jej wpływu na społeczności, miasta, gospodarki, zmiany klimatyczne. Celem WUF jest doskonalenie wiedzy na temat zrównoważonego rozwoju obszarów miejskich poprzez otwartą debatę. WUF to okazja do wymiany dobrych praktyk oraz dzielenia się zdobytymi doświadczeniami. Efektem spotkania są rekomendacje dla polityki miejskiej i rozwoju regionalnego dla rządów, regionów i miast.

Historia organizacji World Urban Forum sięga 2002 roku. Jego gospodarzem było wówczas kenijskie Nairobi. Forum odbywa się co 2 lata. Gospodarzami Światowego Forum Miejskiego były kolejno Barcelona, Vancouver, Nanjing, Rio de Janeiro, Neapol, Medellin oraz Kuala Lumpur. Teraz będą to Abu Zabi i Katowice.

Więcej informacji na temat WUF10 można znaleźć pod adresem https://wuf.unhabitat.org/.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

ryb/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.01.2020, 12:25
Źródło informacji MFiPR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ