Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Pierwotnie Air France planowało uruchomić połączenie z podkrakowskich Balic do paryskiego portu Charles de Gaulle pod koniec marca, wraz z początkiem letniego sezonu lotniczego. Jednak wybuch epidemii SARS-CoV-2 i zamknięcie przestrzeni powietrznej nad Europą pokrzyżowały te plany.
„Na szczęście cała sprawa nie została odłożona ad acta. Dzisiaj mamy okazję powitać na polskim niebie pierwszego nowego przewoźnika, po ponownym otwarciu polskiego nieba. To bardzo ważne, bo pokazuje, że branża lotnicza w Krakowie i w całej Polsce się odradza” - mówił podczas inauguracji połączenia Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.
Od 3 lipca br. Air France lata z Krakowa do Paryża dwa razy w tygodniu. „Wkrótce będą to cztery loty na tydzień. A jeśli sytuacja na to pozwoli i będzie zapotrzebowanie, od 27 lipca jesteśmy przygotowani na rozszerzenie siatki połączeń do jednego lotu dziennie” - powiedział Frantisek Siling, dyrektor generalny sprzedaży Air France i KLM w Polsce.
Do tej pory francuski przewoźnik oferował loty z Polski z dwóch miast - z Warszawy i Wrocławia. Przez krótki czas był również obecny w Krakowie z sezonowym połączeniem podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku.
Jak stwierdził Frantisek Siling, z Krakowa przez Paryż pasażerowie Air France będą mogli się dostać do niezwykle atrakcyjnych destynacji. „Mamy dobre połączenia przez Paryż do Ameryki Północnej: na Karaiby, do Nowego Jorku, Toronto, Los Angeles albo Hawany. Także do Azji - Tokio, Bangkoku” - mówił Siling.
Podkreślił jednocześnie, że w lipcu i sierpniu pasażerowie będą mieli do dyspozycji blisko 150 kierunków, dostępnych z przesiadką w Paryżu. Stanowi to około 80 proc. wszystkich destynacji oferowanych przez Air France.
W skróconym sezonie letnim 2020 francuskie destynacje, jakie oferuje Kraków Airport, tam i z powrotem, to prawie 100 tys. miejsc w samolotach. „Mamy nadzieję, że dzięki temu odbudujemy potencjał gospodarczy turystyki Małopolski, bo tysiące etatów, jakie generujemy dzięki funkcjonowaniu lotniska, stanowią realne miejsca pracy, o które musimy teraz walczyć, by utrzymać je w rzeczywistości covidowej” - mówi Radosław Włoszek.
Według niego Małopolska i Kraków to doskonałe destynacje oferujące nie tylko atrakcje turystyczne, ale i cały wachlarz możliwości nawiązywania kontaktów w sferze kultury, nauki czy biznesu. A obecność Air France w Kraków Airport stanowi najlepszy dowód na odradzanie się rynku lotniczego w Polsce.
Na krakowskim lotnisku wdrożono specjalne procedury zapobiegające rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Do nowych obowiązujących zasad należy m.in. zachowanie odstępu między użytkownikami lotniska, korzystanie z ogólnodostępnych stacji ze środkami dezynfekującymi, zabezpieczenie punktów bezpośredniej obsługi pasażerów w pleksy ochronne, a także obowiązkowe noszenie maseczek przez pracowników i pasażerów przebywających na terenie lotniska. Kraków Airport jako pierwszy port lotniczy w Polsce podpisał deklarację „Aviation Industry Charter for COVID-19”, zainicjowaną i przygotowaną przez Europejską Agencję Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA).
Głównym celem deklaracji jest stosowanie i promowanie nowych zasad bezpieczeństwa przeciwko rozprzestrzenianiu się COVID-19 przez operatorów lotniczych oraz zarządzających lotniskami, w celu ułatwienia przywracania podróży lotniczych w ramach Unii Europejskiej oraz pozostałych krajów niezrzeszonych. Udział w programie to nie tylko wdrożenie zaleceń zawartych w opracowanym protokole, ale również koordynacja z władzami krajowymi działań podjętych w celu ograniczenia ryzyka i ich stałe monitorowanie oraz udoskonalanie.
Kraków Airport jest największym portem regionalnym w Polsce i drugim pod względem liczby obsłużonych pasażerów. W ubiegłym roku przyjął ponad 8,4 mln podróżnych.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 06.07.2020, 19:09 |
Źródło informacji | Centrum Prasowe PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE