Pobierz materiał i Publikuj za darmo

MRPiT dodał, że blisko 200 organizatorów turystycznych złożyło ponad 2 tys. wniosków biur podróży odnośnie 70 tys. podróżnych. Wnioski o pomoc do ZUS opiewają na 26 mln zł.
Wnioski o rekompensaty składane przez turystów oraz wnioski o pomoc dla branży składane są do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wypłaty będą udzielane za pośrednictwem Turystycznego Funduszu Zwrotów.
Resort podkreślił, że jest to bilans pierwszych tygodni obowiązywania tzw. tarczy turystycznej (tarczy 5.0).
"Obowiązująca od października tarcza turystyczna wprowadziła szereg korzystnych zmian dla branży turystycznej. Dodatkowo w październiku weszła w życie ustawa, która przewiduje przyznanie dodatkowego świadczenia postojowego dla agentów turystycznych" - wskazał wicepremier i minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.
Ministerstwo przypomniało, że w tarczy turystycznej znalazły się liczne formy wsparcia dla branży, w tym zwolnienie ze składek ZUS i innych, należnych za okres od 1 lipca 2020 r. do 31 września 2020 r. (m.in. hotelarze, agenci turystyczni, piloci i przewodnicy turystyczni).
Tarcza przewiduje ponadto uproszczenie zasad dot. świadczenia postojowego dla agentów turystycznych, czy dodatkowe postojowe m.in. dla transportu lądowego.
Tarcza pozwoliła też na powołanie Turystycznego Funduszu Zwrotów, który daje organizatorom turystyki oraz podróżnym możliwość ubiegania się o wypłatę na rzecz podróżnych pieniędzy wpłaconych na poczet imprez turystycznych, które nie odbyły się w w związku z wybuchem epidemii Covid-19. (PAP)
mick/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.10.2020, 18:22 |
Źródło informacji | PAP |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Prof. Pawłowicz na EKF 2025: ważna jest stabilność polskiego systemu finansowego PAP
W Sopocie trwa Europejski Kongres Finansowy (EKF). Głównym tematem tegorocznej 15. edycji EKF jest odpowiedź na pytanie, w jaki sposób zwiększyć skalę inwestycji w polskiej gospodarce i jaką rolę może odegrać w tym rynek finansowy.- 03.06.2025, 16:58
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
E.ON uruchamia swoją pierwszą biogazownię w Polsce - 8 GWh zielonej energii rocznie
Grupa E.ON zakończyła budowę swojej pierwszej biogazowni rolniczej w Polsce. Obiekt powstał w Nowych Borzach we współpracy z firmą Biowatt. Instalacja wytworzy około 8 GWh zielonej energii elektrycznej rocznie. W procesie kogeneracji powstaje również ciepło, które może zostać wykorzystane na potrzeby lokalnych odbiorców. Inwestycja stanowi ważny element strategii E.ON, której celem jest dekarbonizacja i rozwój odnawialnych źródeł energii.- 03.06.2025, 16:57
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: E.ON
-
Image
EKF 2025: sektor finansowy jest krwioobiegiem gospodarki i nie może być od niej oderwany PAP
Sektor finansowy jest krwioobiegiem gospodarki i nie może być od niej oderwany, ale zawsze pozostaje kwestia ryzyka w podejmowaniu nowych działań – zauważa Jan Krzysztof Bielecki, przewodniczący Rady Programowej Europejskiego Kongresu Finansowego (EKF) w Sopocie i były premier.- 03.06.2025, 16:19
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ