Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum zaprasza do wzięcia udziału w transmisji online z Sali Wielkiej Zamku Królewskiego, w której 26 stycznia br. o godz. 11.15. odbędzie się uroczysta inauguracja obchodów 50-lecia podjęcia decyzji o odbudowie Zamku. Link do transmisji: https://youtu.be/ltnlfIhncho
W uroczystości weźmie udział m.in. prof. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, a także przedstawiciele partnerów i mecenasów zamku.
Pragniemy przywołać emocje z tamtego czasu, wrócić do złożonej historii odbudowy zamku, przypomnieć wagę tak bezprecedensowego przedsięwzięcia, które spowodowało, że zamek wraz ze Starym Miastem w Warszawie został wpisany w 1980 roku na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obchody jubileuszu zaplanowane zostały na 4 lata, od 2021 do 2024 roku, kiedy przypada 50. rocznica oddania gmachu w stanie surowym oraz 40. rocznica udostępnienia zamku publiczności. W tym czasie będziemy organizować wydarzenia zarówno odwołujące się do historycznej przeszłości, jak i promujące naszą obecną działalność.
Patronat honorowy nad jubileuszem objął prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda. Minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, prof. Piotr Gliński, został natomiast przewodniczym Komitetu Honorowego.
Podkreślamy również udział KGHM Polska Miedź jako mecenasa zamku oraz Totalizatora Sportowego w roli partnera strategicznego. Partnerami wydarzenia są: PKN Orlen i Poczta Polska.
Źródło informacji: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 22.01.2021, 14:55 |
| Źródło informacji | Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Energa Ladies’ Jazz Festival ogłasza gwiazdy tegorocznej, 22. edycji
Gośćmi tegorocznej edycji festiwalu będą między innymi: Stacey Kent (po raz pierwszy w dwóch odsłonach), Anna Maria Jopek & Piotr Wojtasik Quintet, Yvonne Sanchez, Eliane Elias oraz New York Voices z gościnnym udziałem Urszuli Dudziak w ramach pożegnalnej trasy zespołu. Odbędzie się także Gala Przebojów Piotra Szczepanika, w której wystapią: Dorota Miśkiewicz, Iza Kowalewska, Krystyna Stańko, Anna Serafińska, Monika Borzym i gościnnie Adam Nowak. Partnerem tytularnym 22. edycji festiwalu już po raz drugi jest Energa z Grupy ORLEN. Wydarzenie odbędzie się 20-26 lipca 2026.- 10.03.2026, 11:05
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Modern Look
-
Image
Prawa do wydania w języku angielskim dwóch powieści Vincenta V. Severskiego sprzedane
Wydawnictwo Czarna Owca sprzedało prawa do wydania dwóch powieści Vincenta V. Severskiego w języku angielskim - „Placu Senackiego 6 PM” oraz „Krawca”. Nabywcą zostało Canelo - imprint Dorling Kindersley należący do globalnej grupy Penguin Random House, z tzw. „Wielkiej Piątki” największych domów wydawniczych na świecie. To jedna z najbardziej znaczących zagranicznych transakcji licencyjnych dotyczących polskiej literatury gatunkowej w ostatnich latach.- 10.03.2026, 10:30
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Wydawnictwo Czarna Owca
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ