Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Wirtualna Przygoda Pana Kleksa zabierze najmłodszych w podróż po krainach znanych z kart powieści Jana Brzechwy (takich jak Królestwo Bajdocji, Ostatni Rezerwat i Kraina Szpaka Mateusza). Uczestnicy stworzą swoje własne avatary i pod czujnym okiem profesora Kleksa (w rolę którego wciela się przewodnik Bajki Pana Kleksa) wyruszą na poszukiwania zaginionych magicznych guzików, rozrzuconych po całym wirtualnym świecie przez psotliwego przyjaciela pana Kleksa – Beboka. Rozgrywka na żywo obfituje w liczne quizy, zagadki i wyzwania. Podczas przygody uczestnicy znajdą również kryształy wiedzy, zawierające naukowo-historyczne ciekawostki.
Jak mówi Krzysztof Tkaczyk, dyrektor kreatywny firmy New Amsterdam, odpowiedzialnej za powstanie Wirtualnej Przygody Pana Kleksa: „technologia w tej przygodzie to jedynie narzędzie pomagające uruchomić wyobraźnię, wyzwolić wspólne emocje oraz podkreślić prawdę opowieści – na tym polega prawdziwy storytelling”.
W zabawie może wziąć udział do 20 uczestników, a nad wszystkim czuwa wykwalifikowany przewodnik, który wciela się w rolę pana Kleksa lub królowej Aby. Sprawia to, że rozrywka jest przemyślana i wartościowa, a dzieci nie są pozostawione same sobie w wirtualnym świecie. Biletowany dostęp gwarantuje udział w bezpiecznej rozrywce, w której uczestnicy nie są anonimowi.
Ważnym elementem Wirtualnej Przygody jest wykorzystanie przestrzennego dźwięku. Wszyscy uczestnicy mogą rozmawiać ze sobą bezpośrednio za pomocą mikrofonów, a nawet tworzyć specjalne pokoje, przeznaczone do rozmów w mniejszych grupach. Sprzyja to nawiązywaniu nowych znajomości między rówieśnikami, co jest szczególnie cenne w sytuacji ograniczenia możliwości spotkań na żywo.
Wirtualna Przygoda Pana Kleksa to inicjatywa Bajki Pana Kleksa w Katowicach, pierwszej w Polsce wytwórni kultury, nauki i zabawy. Od otwarcia w grudniu 2019 w katowickiej Fabryce Porcelany, cieszyła się dużym zainteresowaniem rodzin z całej Polski.
„Pandemia zaskoczyła nas po czterech miesiącach od otwarcia. Byliśmy świadomi, że w tak krótkim czasie nie byliśmy w stanie zbudować rzeszy fanów, którzy pomogą nam przetrwać ten niezwykle trudny czas. Początkowo byliśmy przerażeni sytuacją, ale bardzo szybko rozpoczęliśmy działania w sieci” - mówi Grzegorz Pietraszewski, założyciel i pomysłodawca Bajki Pana Kleksa.
Zwieńczeniem przeprowadzonych z sukcesem spotkań, akcji i eventów online stała się Wirtualna Przygoda Pana Kleksa. To pierwsze tego typu przedsięwzięcie w Polsce. Decydując się na zakup biletu otrzymujemy aplikację do pobrania oraz dostęp do 60 minut zabawy na żywo w towarzystwie bajkowego przewodnika.
Wirtualna Przygoda zostanie uruchomiona już 3 lutego. Bilety w cenie 29 zł są dostępne w przedsprzedaży na stronie internetowej https://bajkapanakleksa.pl/wirtualna-przygoda-pana-kleksa. Do uruchomienia aplikacji wymagany jest komputer z systemem Windows 10.
Projekt jest realizowany w ramach Działania 3.2 „Innowacje w MŚP” w ramach Osi Priorytetowej III „Konkurencyjność MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.
Źródło informacji: Bajka Pana Kleksa – Centrum Kultury Nauki i Zabawy
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 29.01.2021, 16:49 |
Źródło informacji | Bajka Pana Kleksa |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Julien's prezentuje aukcję „Channel Surfing” będącą uczczeniem historii telewizji na świecie
- 16.04.2025, 09:43
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PR Newswire
-
Image
RevitaLash® Cosmetics ogłasza zamiar zebrania 10 milionów dolarów na wsparcie inicjatyw na rzecz walki z rakiem piersi
- 16.04.2025, 09:05
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
-
Image
„Światy Łączone Słowami” - prezentacja programu Republiki Korei - Gościa Honorowego Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie 2025
Korea to kraj o niezwykle bogatej historii i kulturze, głęboko zakorzeniony w tradycji, a jednocześnie innowacyjny i wyznaczający światowe trendy w wielu dziedzinach. Zachwyca przy tym sztuką, muzyką i tańcem, ale przede wszystkim - literaturą, która zdobywa serca czytelników na całym świecie. Republika Korei jest gościem honorowym Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie, które w tym roku odbędą się od 15 do 18 maja w Pałacu Kultury i Nauki, na placu Defilad i po raz pierwszy także w przestrzeniach Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Bogaty i różnorodny program wydarzeń pod hasłem „Światy Łączone Słowami” jest zaproszeniem do bliższego kontaktu z literaturą, kulturą i sztuką współczesnej Korei oraz odkrycia, jak wiele nas łączy.- 15.04.2025, 13:26
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Fundacja Historia i Kultura
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ