Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kościński powiedział, że rok temu pewnie trudno było sobie wyobrazić, jaki efekt koronawirus będzie miał na polską gospodarkę, pewnie nie zdawaliśmy sobie sprawy, że przeżyjemy pierwszą recesję w nowoczesnej Polsce - recesję, jakiej nie widział świat w ciągu ostatnich stu lat.
"Dzięki dobrej współpracy rządu, nadzorcy rynków finansowych z bankiem centralnym, bardzo szybko, bo już (...) pierwszego kwietnia uruchomiliśmy pierwszą Tarczę antykryzysową i dwa tygodnie później kolejną Tarczę antykryzysową" - przypomniał minister. Dodał, że Polska była jednym z pierwszych krajów, który wystąpił z takim dużym pakietem w celu ratowania gospodarki.
"Przeznaczyliśmy ponad 312 mld zł, żeby ratować życie, żeby ratować miejsca pracy, żeby ratować przedsiębiorstwa w Polsce. Te odważne i szybkie decyzje są bardzo widoczne. Międzynarodowe instytucje finansowe wskazują na Polskę jako kraj, gdzie gospodarka najmniej się skurczyła w ostatnim roku ze wszystkich krajów Unii Europejskiej" - podkreślił minister.
Szef resortu finansów zauważył, że Komisja Europejska wskazuje, iż polska gospodarka w latach 2020-2022 będzie najlepiej i najszybciej rozwijającą się ze wszystkich krajów UE - średnia wzrostu dla Polski ma być 4,5 raza wyższa niż średnia dla całej Unii Europejskiej.
Minister zaznaczył, że dzięki negocjacjom premiera Mateusza Morawieckiego do Polski trafi 770 mld zł, z czego z komponent Krajowy Plan Odbudowy wynosi 55 mld euro. (PAP)
Autor: Marcin Musiał
mmu/ je/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 26.02.2021, 18:27 |
| Źródło informacji | PAP |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
PKP Intercity ogłosiło przetarg na przebudowę bocznicy w Białymstoku
Skrócenie czasu przygotowania pociągów do wyjazdu w trasy, poprawa punktualności połączeń oraz komfortu podróży, zapewnienie lepszych warunków pracy - to korzyści, które przyniesie przebudowa bocznicy kolejowej PKP Intercity w Białymstoku. Przewoźnik ogłosił przetarg, w ramach którego będzie wyłoniony wykonawca prac. „Do obsługi wciąż powiększającego się taboru niezbędne jest zaplecze techniczne, którego na wschodniej ścianie Polski praktycznie nie było” - podkreślił Janusz Malinowski, prezes zarządu PKP Intercity.- 23.02.2026, 13:09
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PKP Intercity
-
Image
Raport „Cyberbezpieczeństwo - Trendy 2026”: zaledwie 29 proc. firm deklaruje wysoką lub bardzo wysoką cyberodporność PAP
Czy Polska jest gotowa na nową erę zagrożeń cyfrowych? Na to pytanie szukali odpowiedzi uczestnicy debaty poświęconej cyberbezpieczeństwu, wśród nich przedstawiciele m.in. Urzędu Komunikacji Elektronicznej, NASK, Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Sieci Badawczej Łukasiewicz, Krajowej Izby Gospodarki Cyfrowej oraz Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Dyskusji, która odbyła się Centrum Prasowym PAP, towarzyszyła premiera raportu „Cyberbezpieczeństwo - Trendy 2026” przygotowanego przez Xopero Software we współpracy z zespołem ekspertów rynkowych.- 23.02.2026, 10:53
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Rimini Street ogłasza wyniki finansowe i operacyjne za IV kwartał i rok podatkowy 2025
Wybrane najważniejsze wyniki finansowe za IV kwartał i cały rok 2025:
• Zakontraktowane, ale jeszcze niewykonane usługi (ang. RPO) na kwotę 652,9 mln USD, co oznacza wzrost o 11,1% w stosunku do ubiegłego roku.
• Wzrost kwoty skorygowanych należności z faktur za cały rok 2025 o 4,2% w stosunku do ubiegłego roku.
• Wzrost kwoty skorygowanych powtarzalnych dochodów przeliczonych na wartość roczną (ARR) o 3,1% w stosunku do ubiegłego roku.- 23.02.2026, 10:29
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ