Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W galerii znajdującej się w Domu Mody Klif wystawiono 13 obrazów olejnych malowanych na płótnie, w tym prace wchodzące w skład dwóch cykli inspirowanych wierszem Anny Achmatowej „Zamęt” i poezją Bolesława Leśmiana. Wernisaż wystawy z zachowaniem ograniczeń epidemicznych odbędzie się 8 marca. Wystawę można oglądać do końca miesiąca.
Jak mówi autorka, w swoich pracach pragnie odejść od czystego realizmu w stronę abstrakcji.
„Inspiruję się przede wszystkim poezją, która zawsze była mi bardzo bliska. Uważam, że jest ona połączona z malarstwem. Jest dla mnie malowaniem słowem. Wiersze wprowadzają odbiorcę w świat emocji. Właśnie te emocje i przeżycia próbuję przelać na płótna. Moje prace nie są próbą interpretacji lub ilustracji wiersza, ale przedstawieniem subiektywnych odczuć” – powiedziała Samczuk.
28-letnia artystka jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Na co dzień pracuje jako graficzka w Polskiej Agencji Prasowej. W ostatnich miesiącach prace Samczuk prezentowano podczas XXI Festiwalu Sztuki Wysokiej w Bytomiu i na wystawie „Art. Spa – sztuka jako antidotum” w Stacji Muranów. Autorka wystawiała też swoje obrazy w galeriach w Warszawie, Łodzi, Częstochowie i Wrocławiu. Jest laureatką Konkursu im. Władysława Strzemińskiego – Sztuki Piękne.
Źródło informacji: PAP
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 03.03.2021, 09:15 |
| Źródło informacji | PAP MediaRoom |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Praktyka integracji „Eco+” w Ningbo zaprezentowana podczas forum SCO
- 30.04.2026, 09:40
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Ningbo International Communication Center
-
Image
Twórcy nagradzają twórców. Wręczono Nagrody ZAiKS-u 2026
25 kwietnia Stowarzyszenie Autorów ZAiKS po raz 60. przyznało swoje szczególne wyróżnienia. Nagrody ZAiKS-u są bowiem od lat wyjątkowym uhonorowaniem twórczyń i twórców, a także osób w sposób znaczący wspierających polską kulturę. To również okazja do podziękowania ludziom działającym w dziedzinach często pomijanych przez inne konkursy, plebiscyty i nagrody.- 27.04.2026, 11:39
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: ZAiKS
-
Image
ORLEN przeznaczy 24 mln zł na sport i kulturę dzieci i młodzieży
ORLEN przeznaczy łącznie 24 mln zł na realizację drugiej edycji programów Sportowy ORLEN i Kulturalny ORLEN, wspierających rozwój dzieci i młodzieży w całej Polsce. Nabór wniosków do obu inicjatyw zakończył się 6 marca i – podobnie jak w pierwszej edycji – spotkał się z dużym zainteresowaniem lokalnych klubów sportowych oraz instytucji kultury. Łącznie wpłynęło 4 867 zgłoszeń z całego kraju.- 24.04.2026, 09:37
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Konfederacja Lewiatan
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ