Pobierz materiał i Publikuj za darmo
"O godzinie 16.45 pierwszy Boeing 737 MAX LOT-u wystartował z Warszawy, zabierając pasażerów do Oslo. Od teraz, stopniowo przywracane MAX-y będą obsługiwały wybrane kierunki europejskie w siatce połączeń LOT-u" - poinformował w komunikacie LOT.
PLL LOT ma pięć samolotów typu Boeing 737 MAX, każdy z nich może zabrać na pokład do 186 pasażerów. Przewoźnik zapewnił, że przed rejsem z pasażerami każda z maszyn przeszła wymagane przez regulatora lotniczego EASA (Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego - PAP) modyfikacje.
"Ponadto, dbając o maksymalny poziom bezpieczeństwa i komfort pasażerów, LOT zdecydował się dodatkowo skierować każdy z pięciu MAX-ów na przegląd ciężki i oblot techniczny potwierdzający pełną funkcjonalność i bezpieczeństwo samolotu w powietrzu" - czytamy.
LOT przekazał, że dwa samoloty B737 MAX otrzymały certyfikat uprawniający do lotów z pasażerami (ARC) wydawany przez Urząd Lotnictwa Cywilnego. Kolejny, trzeci egzemplarz został skierowany do bazy serwisowej LOTAMS na przegląd ciężki. Ostatnie dwa egzemplarze znajdują się obecnie w Lublinie, gdzie czekają na przebazowanie.
Jak podała spółka, tzw. przegląd ciężki trwa ok. 14 dni i pochłania ok. 2.200 roboczogodzin. "Następnie, po otrzymaniu dyrektywy zdatności do lotu od ULC, każda maszyna wykonuje oblot techniczny sprawdzający funkcjonalność systemów samolotu, również na maksymalnej wysokości przelotowej 12,5 km" - napisano.
LOT poinformował, że proces przeszkolenia załóg został przeprowadzony na symulatorach w Gatwick w Anglii. (PAP)
autor: Aneta Oksiuta
aop/ je/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 24.03.2021, 18:09 |
| Źródło informacji | PAP |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Northland Power na PSEW 2026: Polska dysponuje zasobami do rozwoju energetyki wiatrowej, kapitałem ludzkim i determinacją PAP
Jesteśmy już bardzo dużym międzynarodowym inwestorem w Polsce i z entuzjazmem patrzymy w przyszłość tego kraju. Świat potrzebuje więcej energii elektrycznej, a Polska dysponuje nie tylko zasobami do rozwoju morskiej i lądowej energetyki wiatrowej, ale także kapitałem ludzkim i determinacją niezbędnymi do realizacji tych projektów - mówi Christine Healy, prezes zarządu Northland Power.- 17.06.2026, 10:23
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Produkty elektroniczne przetestowane pod kątem substancji niebezpiecznych
Wyniki finansowanej przez UE kampanii, w ramach której przetestowano 173 gadżety elektryczne i elektroniczne pod kątem zawartości niebezpiecznych substancji pokazują, że w połowie z nich zostały przekroczone dozwolone limity. Organizatorem kampanii była Dyrekcja Generalna ds. Rynku Wewnętrznego, Przemysłu, Przedsiębiorczości i MŚP (DG GROW) Komisji Europejskiej.- 17.06.2026, 08:30
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Komisja Europejska DG GROW
-
Image
Łukasiewicz - PIMOT uruchamia nowoczesne zaplecze dla przemysłu i obronności PAP
„Bardzo się cieszymy z zakończenia inwestycji szczególnie trudnej i wymagającej, finansowanej ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Nasze inwestycje publiczne służą przedsiębiorcom, którzy będą mogli korzystać z nowoczesnej infrastruktury” - powiedział dr Hubert Cichocki, prezes Centrum Łukasiewicz, podczas otwarcia Centrum Elektromobilności i Automatyzacji Transportu w warszawskim Łukasiewicz - PIMOT.- 17.06.2026, 08:00
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ