Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta otwarto oferty złożone w przetargu na wykonanie aktywnego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Dzielną.
- Wszystkie propozycje mieszczą się w kwocie, którą mieliśmy zabezpieczoną na to zadanie. Teraz dokumenty zostaną sprawdzone pod względem formalnym i jeżeli będą spełniały wszystkie kryteria wyłoniony zostanie wykonawca – wyjaśniają pracownicy ZDiUM.
Na wykonanie prac zwycięska firma będzie miała 60 dni od daty podpisania umowy.
„Aktywne zebry”, które dodatkowo chronią bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez jezdnię, po raz pierwszy w naszym mieście wykonano w 2018 roku, na przejściu przy wiadukcie PKP na Al. Piłsudskiego.
Rok później w ten sam sposób przebudowano „zebrę” przy skrzyżowaniu trasy W-Z z ul. Próchnika (w pobliżu ówczesnego Gimnazjum nr 4, dziś SP10). W ubiegłym roku powstały one w trzech miejscach, na których występuje duży ruch samochodowy i pieszy: na ul. Curie-Skłodowskiej (skrzyżowanie z ul. Leonarda, w pobliżu Mediateki), na ul. Łódzkiej (skrzyżowanie z ul. Gęsią), na ul. Dmowskiego (w okolicy ZSP nr 2 tzw. „Pioma”). W tym roku takie rozwiązanie zastosujemy przy skrzyżowaniu Al. Piłsudskiego z ul. Dzielną.
Budowa aktywnego przejścia polega na zamontowaniu w jezdni dwukolorowych diod, które zapalają się światłem przerywanym, w momencie kiedy pieszy zbliża się do przejścia. Dodatkowo na znaku pionowym informującym o przejściu dla pieszych pojawia się pulsacyjne światło pomarańczowe, przez co przejście jest jeszcze bardziej wyeksponowane i widoczne dla kierowców, szczególnie po zmroku.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 09.08.2021, 18:30 |
| Źródło informacji | Piotrków Trybunalski |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
MAN Digital w top 1% partnerów HubSpot ze statusem elite i potrójną akredytacją
Krakowska firma MAN Digital uzyskała status HubSpot Elite Partner. To najwyższy poziom partnerstwa w programie HubSpot Solutions Partner Program. Jednocześnie firma posiada wszystkie trzy akredytacje wdrożeniowe: CRM Implementation, Custom Integration oraz Onboarding.- 09.03.2026, 15:35
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: MAN Digital
-
Nowy standard na rynku mieszkaniowym - rusza konkurs dla deweloperów. Poszukujemy szczęśliwych sąsiedztw
Polacy chcą mieszkać nie tylko wygodnie, ale też blisko ludzi. Aż 49% przeprowadza się z nadzieją na nowe relacje, jednak zaledwie 5% wierzy, że deweloperzy pomagają je budować. Ta różnica między oczekiwaniami a poziomem zaufania to dziś jedno z największych wyzwań branży mieszkaniowej. Jednocześnie coraz więcej firm projektuje osiedla w oparciu o zasady tzw. architektury relacji, czyli tworzenia przestrzeni, które sprzyjają codziennym spotkaniom i budowaniu sąsiedzkich więzi. Konkurs „Szczęśliwe sąsiedztwa”, organizowany przez Otodom oraz Polski Związek Firm Deweloperskich, ma pokazać konkretne przykłady takich realizacji i udowodnić, że zmiana podejścia w projektowaniu już się dokonuje.- 09.03.2026, 15:25
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Otodom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ