Pobierz materiał i Publikuj za darmo
W warszawskim Centralnym Domu Technologii oficjalnie ogłoszono rozpoczęcie naboru do pierwszej edycji Akademii Rozwoju – nowego programu społeczno-rozwojowego dla kobiet, którego celem jest podniesienie kompetencji oraz umiejętności zawodowych kobiet powyżej 18. roku życia z całego kraju. Uczestniczki Programu otrzymają możliwość udziału w pełni bezpłatnych kursach i szkoleniach internetowych. Jak wyjaśniła Magdalena Grzankowska, prezes zarządu Fundacji PFR, program stanowi szansę szczególnie dla tych kobiet, którym dotychczas sytuacja materialna bądź społeczna uniemożliwiała pełną samorealizację.
„W naszej Akademii Rozwoju przygotowaliśmy 1200 miejsc dla uczestniczek z mniejszych miejscowości lub terenów wiejskich, z rodzin wielodzietnych, pozostających długo poza rynkiem pracy bądź uzyskujących niskie dochody, a także z orzeczoną niepełnosprawnością. Dzięki szkoleniom przeprowadzanym pod okiem profesjonalistów będą one mogły wziąć swój los we własne ręce” – przekonywała Magdalena Grzankowska.
Dzięki udziałowi w programie uczestniczki dowiedzą się, w jaki sposób zaplanować i założyć działalność gospodarczą korzystając z nowych technologii, jak stworzyć stronę internetową swojej firmy, a także realizować swoje pomysły na projekty społeczne i biznesowe z wykorzystaniem metody myślenia projektowego (design thinking). To wszystko każda uczestniczka będzie mogła przetestować w trakcie warsztatów i konsultacji z trenerami. Organizatorzy liczą również na stworzenie, w ramach Akademii Rozwoju, zintegrowanej społeczności, w której będzie można podzielić się swoimi pomysłami i uzyskać potrzebne wsparcie.
„Pandemia najmocniej uderzyła w kobiety − zarówno jeżeli chodzi o sytuację na rynku pracy, jak i potrzebę godzenia kariery zawodowej z dodatkowymi obowiązkami domowymi. Wyjątkowo boleśnie zmiany te odczuły te z nich, które z różnych powodów już wcześniej doświadczały wykluczenia. Akademia Rozwoju to dla nich możliwość zdobycia samodzielności, ale i rozwoju osobistego – satysfakcję przynieść może bowiem nie tylko posiadanie własnej firmy, ale również zaangażowanie w wolontariat czy działalność społeczną” - tłumaczyła Dominika Wiśniewska, menadżerka do spraw partnerstw oraz społeczności w Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju.
Podczas spotkania w Centralnym Domu Technologii zwrócono uwagę, że powszechny dostęp do internetu umożliwia dziś stały kontakt z całym światem. Bez wychodzenia z domu – nawet położonego z dala od metropolii – można z powodzeniem realizować swoje pasje i marzenia.
„Technologie stają się coraz powszechniejsze i prostsze, a sprawne korzystanie z nich leży obecnie w zasięgu każdego z nas. Dzięki temu globalne narzędzia mogą pomagać w rozwiazywaniu lokalnych wyzwań i problemów. Jeżeli masz w głowie jakiś plan na własny biznes, chcesz wykorzystać posiadane talenty i umiejętności, szukasz kontaktu z kobietami, które osiągnęły sukces i chcą się dzielić swoimi radami oraz doświadczeniami – to właśnie oferuje Akademia Rozwoju” – zaznaczyła Magdalena Dziewguć, Country Manager Google Cloud Poland.
Fundacja PFR to organizacja non-profit powołana w 2018 roku przez Polski Fundusz Rozwoju. Jej priorytetem jest przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu, wyrównywanie szans edukacyjnych, wyrównywanie szans na rynku pracy różnych grup społecznych poprzez programy edukacyjne bazujące na nowych technologiach.
Aby wziąć udział w Akademii Rozwoju, należy bezpłatnie zarejestrować się na stronie Fundacji PFR.
Źródło informacji: PAP MediaRoom
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.01.2022, 16:54 |
Źródło informacji | PAP MediaRoom |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘPozostałe z kategorii
-
Image
Wyniki finansowe Grupy PZU: już 400 milionów złotych trafiło do osób dotkniętych powodzią PAP
48 tys. zgłoszonych szkód i 46 tys. już wypłaconych w całości lub częściowo odszkodowań w wysokości 400 mln złotych - to skala zaangażowania Grupy PZU w walkę ze skutkami powodzi na południu kraju. Kataklizm jednak nie wpłynął znacząco na kondycję finansową największego polskiego ubezpieczyciela, którego przychody za trzy kwartały 2024 r. (21,8 mld zł) przekraczają oczekiwania rynku.- 21.11.2024, 16:51
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PAP MediaRoom
-
New Chief Operating Officer at Rohde & Schwarz
Effective November 1, 2024, Markus Fischer, currently Executive Vice President Operations, has been appointed to the Rohde & Schwarz Executive Board. As Chief Operating Officer (COO), he will collaborate with Christian Leicher (CEO) and Andreas Pauly (CTO) to continue to keep the company on course for growth in these challenging times.- 21.11.2024, 16:22
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: APA-OTS
-
Krajowa Izba Klastrów Energii inicjatorem parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej i innowacji
20 listopada w Sejmie RP odbyło się pierwsze spotkanie parlamentarnego zespołu ds. energetyki rozproszonej, elektromobilności i innowacji, które zgromadziło ponad 100 uczestników z różnych sektorów związanych z energetyką, transportem zeroemisyjnym i innowacjami z całej Polski. Spotkanie zespołu parlamentarnego do spraw kluczowych obszarów miało na celu omówienie aktualnych wyzwań oraz pomysłów na przyszłość, a także wzmocnienie współpracy między branżami i ustawodawcą. Jego przewodniczącym jest Artur Łącki, szef zespołu parlamentarnego Województwa Zachodniopomorskiego. Jednym z inicjatorów powstania zespołu była Krajowa Izba Klastrów Energii i OZE.- 21.11.2024, 15:11
- Kategoria: Nauka i technologie
- Źródło: Glaubicz Garwolińska Consultants w imieniu organizacji społecznej KIKE