Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Rocznica urodzin Chopina zajmuje szczególne miejsce w kalendarzu wydarzeń Muzeum Fryderyka Chopina. Celebracja 212. urodzin pianisty również zapowiada się niezwykle ciekawie - zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Tydzień urodzinowy rozpocznie się 22 lutego. Wstęp do Muzeum oraz na każde z wydarzeń towarzyszących będzie kosztował symboliczną złotówkę, a odwiedzający otrzymają muzyczny podarek z nagraniami kompozycji Chopina.
Codziennie o godz. 18:00 goście będą mogli posłuchać recitalu fortepianowego. Koncerty wykonają młodzi, uznani pianiści, uczestnicy polskich i międzynarodowych konkursów (m.in. XVIII Konkursu Chopinowskiego). Przed recitalem o godz. 17:15 Muzeum zaprasza na półgodzinne oprowadzanie po wystawie stałej.
Nie zabraknie także wydarzeń edukacyjnych dla dzieci i dorosłych. Już 22 lutego (o godz. 12:00 oraz 16:00) dzieci wysłuchają czytania najnowszej książeczki „Frycek i żyrafa” z serii „Mały Chopin”. Książkę będzie można kupić w specjalnej cenie z 30% rabatem. W sobotę, 26 lutego zabrzmi umuzyczniona we fragmentach bajka „Jaśnie Pan Pichon”. Dzień później odbędzie się wykład „Urodziny Chopina” w ramach spotkań z cyklu „Salon Chopinowski”.
Codziennie będzie można zwiedzić wystawę czasową „Chopin. Potęga znaku” oraz dwa pokazy specjalne: „Rękopis Chopina” i „Ze skarbca Muzeum”. Zwieńczeniem urodzinowego tygodnia będą dwa koncerty zwycięzcy XVIII Konkursu Chopinowskiego, Bruce’a (Xiaoyu) Liu w Filharmonii Narodowej 1 oraz 2 marca.
Do zobaczenia w Muzeum Chopina
Harmonogram
Wtorek, 22.02
· godz. 12:00 czytanie bajki „Frycek i żyrafa”;
· godz. 16:00 czytanie bajki „Frycek i żyrafa”;
· godz. 17:15 oprowadzanie urodzinowe;
· godz. 18:00 recital fortepianowy Mateusza Krzyżowskiego
Środa, 23.02
· godz. 17:15 oprowadzanie urodzinowe;
· godz. 18:00 recital fortepianowy Julii Łozowskiej
Czwartek, 24.02
· godz. 17:15 oprowadzanie urodzinowe;
· godz. 18:00 recital fortepianowy Jacka Wendlera
Piątek, 25.02
· godz. 17:15 oprowadzanie urodzinowe;
· godz. 18:00 recital fortepianowy Joanny Goranko
Sobota, 26.02
· godz. 11:30 czytanie bajki „Jaśnie Pan Pichon” z ilustracją muzyczną;
· godz. 17:15 oprowadzanie urodzinowe;
· godz. 18:00 recital fortepianowy Adama Kałduńskiego
Niedziela, 27.02
· godz. 15:00 wykład „Urodziny Chopina” w ramach cyklu Salon Chopinowski;
· godz. 17:15 oprowadzanie urodzinowe;
· godz. 18:00 recital fortepianowy Tomasza Maruta
Wtorek, 1.03
· godz. 17:15 oprowadzanie urodzinowe.
Źródło informacji: NIFC
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 11.02.2022, 08:45 |
Źródło informacji | NIFC |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Światowe wydarzenie znów w Polsce - Międzynarodowy (Ty)dzień Archiwów w 37 miastach
9 czerwca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Archiwów. Archiwa Państwowe w Polsce już po raz osiemnasty aktywnie włączą się w wydarzenie, w którym uczestniczy kilkadziesiąt krajów z całego świata. W dniach 6-14 czerwca br. Archiwa Państwowe otworzą swoje drzwi dla zwiedzających, organizując dni otwarte, wystawy, warsztaty i pokazy konserwatorskie. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem „Archiwa dostępne - Archiwa dla każdego” i połączona będzie z premierowymi rozgrywkami w grę planszową Archiwów Państwowych „Jeszcze jedno lato. 1914-1918”. „Międzynarodowy Tydzień Archiwów to wyjątkowa okazja, by zobaczyć, jak archiwiści pracują na co dzień, dotknąć niepowtarzalnych dokumentów, a jednocześnie sprawdzić się w roli uczestnika poruszającej gry historycznej opartej na autentycznych pamiętnikach. Archiwa Państwowe w tych dniach otworzą się dla wszystkich aż w 37 miastach. Przygotowaliśmy program, który zainteresuje każdego, od najbardziej wytrawnego badacza lokalnej historii, przez nauczycieli i uczniów, aż po całe rodziny z dziećmi, fanów gier i lotnictwa, a nawet kibiców. To doskonała szansa, by przekonać się, że w archiwach kryją się nie tylko suche akta, lecz prawdziwe opowieści o minionych pokoleniach” - informuje dr Paweł Pietrzyk, Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych.- 04.06.2025, 09:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Archiwa Państwowe
-
Image
Znamy już cały line-up Energa Ladies’ Jazz Festival w Gdyni: Dee Dee Bridgewater, Katie Melua, Ewa Bem, AYO, Patricia Barber, Urszula Dudziak i inne fantastyczne artystki
20-27 lipca Gdynia. W tym roku lista artystek niesamowita: Dee Dee Bridgewater z polską premierą nowego programu, Katie Melua z jedynym koncertem tego roku w Polsce, Ewa Bem z nowym programem Moje Piosenki, Karen Souza po raz pierwszy w Polsce, Urszula Dudziak - koncertowa premiera nowej płyty, Vivian Buczek po raz pierwszy na Festiwalu, Patricia Barber na jedynym koncercie w Polsce, Gaba Kulka w kameralnym wcieleniu, AYO z najnowszą płytą i nowymi piosenkami. Wspaniałe artystki wystąpią w Teatrze Muzycznym, Polsat Plus Arenie Gdynia i innych salach, w których zła pogoda nie popsuje ich koncertów. Będą przeboje znane i lubiane, nowości, a do tego jeszcze Konkurs o Grand Prix.- 03.06.2025, 13:36
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Modern Look
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ