Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Prace nad budową nowego centrum są już na ukończeniu. Trwają ostatnie czynności wykończeniowe we wnętrzu budynku.
Inwestorem jest Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Bydgoszczy.
– Ale udział Miasta w całym procesie jest bardzo duży – przypomina Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Jako Samorząd bardzo szybko znaleźliśmy parcelę pod tę nieruchomość, a następnie została ona sprzedana z pięćdziesięcioprocentową bonifikatą.
Transakcja ta była możliwa dzięki decyzji radnych Rady Miejskiej. To jednak nie jedyne działania Miasta. Obok samego centrum powstała nowa infrastruktura drogowa.
– Wybudowaliśmy chodnik wraz z oświetleniem w technologii LED – wskazuje prezydent Glamowski. – Będziemy także podejmować kolejne działania w celu zagospodarowania terenu wokół centrum. Najważniejsze jest to, że nasi krwiodawcy będą mogli dzielić się tym bezcennym darem w obiekcie o nowoczesnym standardzie.
Zanim to się stanie, musi nastąpić jeszcze przeprowadzka. A to trochę potrwa. Dlatego na czas jej trwania krew oddawać będzie można w mobilnym krwiobusie. Jutro, 30 grudnia, funkcjonować on będzie przy Centrum Handlowym Alfa w godzinach od 8.00 do 11.30.
Z kolei od 2 stycznia pojazd zlokalizowany będzie w pobliżu nowego centrum, przy ulicy Szpitalnej.
Godziny otwarcia:
– poniedziałki: 8.00 – 14.30
– środy i piątki: 8.00 – 12.00
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 29.12.2022, 22:01 |
| Źródło informacji | UM Grudziądz |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Dostęp do leków a bezpieczeństwo zdrowotne: debata o roli aptek i samorządów PAP
- 11.08.2026, 16:08
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
Image
51 proc. Polaków: o pięknie zdecyduje zdrowie, nie wygląd. Nowy raport DOZ.pl PAP
Zdrowe odżywianie, dobra kondycja fizyczna i zdrowie psychiczne są dla Polek i Polaków ważniejsze niż perfekcyjny wygląd. Raport DOZ.pl „Piękno zaczyna się od zdrowia” pokazuje, że dbanie o siebie coraz częściej postrzegane jest jako efekt zdrowego stylu życia, a nie cel sam w sobie.- 11.08.2026, 15:17
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
-
P&F Products & Features GmbH ogłasza przejęcie AVVie GmbH
Przejęcie wzmacnia ofertę P&F w obszarze leczenia strukturalnych chorób serca dzięki włączeniu systemu AngelValve™ Augmentation System – nowatorskiego przezcewnikowego rozwiązania do leczenia niedomykalności zastawki mitralnej. Transakcja rozszerza portfolio nowej generacji przezcewnikowych terapii zastawkowych oraz potwierdza długoterminowe zaangażowanie firmy w rozwój innowacyjnych technologii dla pacjentów ze strukturalnymi chorobami serca.- 07.08.2026, 08:44
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: PR Newswire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ