Pobierz materiał i Publikuj za darmo
- Kancelaria Prezesa Rady Ministrów informuje:
W związku z agresją Rosji na Ukrainę, pod koniec marca rząd przyjął program rozbudowy i dywersyfikacji zaplecza przemysłowego oraz zwiększenia zapasów amunicji wielkokalibrowej Sił Zbrojnych RP. Wieloletni program ma wesprzeć rozwój zdolności polskiego przemysłu w zakresie produkcji amunicji i zwiększyć tym samym potencjał obronny państwa. Dziś w tej sprawie odbyło się pierwsze posiedzenie Komitetu sterującego, na którego czele stoi Prezes Rady Ministrów.
Program "Narodowa Rezerwa Amunicyjna" filarem naszego bezpieczeństwa
Program "Narodowa Rezerwa Amunicyjna" to ambitny projekt, łączący wymiar przemysłowy i bezpieczeństwa państwa. Jego celem jest rozbudowa i dywersyfikacja narodowej bazy produkcyjnej amunicji wielokalibrowej oraz uzupełnienie jej rezerw, adekwatnie do zwiększonych potrzeb, związanych z rozbudową potencjału Sił Zbrojnych RP.
Komitet sterujący programem
Na czele Komitetu stoi Prezes Rady Ministrów. W jego skład wchodzi także minister obrony narodowej, jako wiceprzewodniczący, a także m.in. minister aktywów państwowych, minister rozwoju i technologii, minister finansów, Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, prezesi Polskiego Funduszu Rozwoju, Banku Gospodarstwa Krajowego, Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, Agencji Uzbrojenia, Agencji Rozwoju Przemysłu.
Podczas pierwszego posiedzenia, Komitet przyjął plan działań na rzecz realizacji programu, o klauzuli niejawne.
UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)
kom/ mml/
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 20.04.2023, 15:13 |
Źródło informacji | KPRM |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |