Newsletter

BGK: woda to życie, dlatego zaangażowaliśmy się w europejską inicjatywę Blue Deal

30.11.2023, 07:30aktualizacja: 30.11.2023, 08:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - Kadr z filmu
PAP - Kadr z filmu
Problem z wodą nie jest tylko problemem polskim. Dlatego Bank Gospodarstwa Krajowego zaangażował się w europejską inicjatywę niebieskiego ładu - Blue Deal, który na poziomie europejskim ma w przyszłości zagospodarować tematy związane z wodą i wesprzeć, podnieść rangę gospodarki wodnej i zarządzania zasobami wodnymi w Europie.

Zainicjowany przez BGK projekt „Idea 3W: woda, wodór, węgiel” oraz organizowany corocznie Kongres 3W stanowi okazję do rozmów pomiędzy środowiskiem naukowym, administracją, samorządami oraz sektorem finansowym.

„Woda jest jednym z obszarów, które są niezwykle istotne dla rozwoju społeczno-gospodarczego Polski i jako bank rozwoju widzimy potrzebę wspierania takich inicjatyw. Stąd m.in. narodziła się inicjatywa 3W: woda, wodór, węgiel. Woda, nie bez powodu, znajduje się tutaj na pierwszym miejscu” - mówi Marta Saracyn, menedżer ds. strategii ryzyka ESG w BGK, podczas Kongresu 3W, który odbywał się w dniach 27-28 listopada w Warszawie.

Bank Gospodarstwa Krajowego wspólnie z wiodącymi polskimi uczelniami oraz instytutami naukowymi powołał również Interdyscyplinarne Centrum Innowacji 3W, którego misją jest tworzenie przyjaznego ekosystemu, usprawniającego proces komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań w obszarach wody, wodoru i węgla.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 30.11.2023, 07:30
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Pozostałe z kategorii

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ