Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Konkurs adresowany jest do osób pełnoletnich i posiadających obywatelstwo Unii Europejskiej. Termin zgłaszania prac upływa 4 marca 2024 roku, a wystawa pokonkursowa i wernisaż planowane są na czerwiec 2024 roku. Dla zwycięzcy tegorocznej edycji przewidziana jest nagroda pieniężna w wysokości 7000 euro, a pozostali zdobywcy miejsc na podium otrzymają kolejno 3000 i 2000 euro. Nagrodzone prace zostaną zaprezentowane w krakowskim MOCAK-u, muzeum znanym z prestiżowych wystaw i projektów poświęconych sztuce współczesnej. Dodatkowo staną się one częścią kolekcji sztuki OKNOPLAST.
Aby wziąć udział w konkursie, należy być twórcą mającym własne portfolio artystyczne lub studentem bądź absolwentem uczelni artystycznej. Każdy z uczestników zgłasza tylko jedną pracę koncepcyjną, która jest wizualizacją. Będzie ona dla jury informacją, jaką formę ostatecznie przyjmie praca artystyczna. Przesłane propozycje muszą być pozbawione znaków wodnych, podpisów i innych treści identyfikujących autora. Dzięki temu jury nie będzie wiedziało, z czyją pracą ma do czynienia, co jest gwarancją równych szans dla wszystkich uczestników.
„Sukces pierwszej edycji OKNOPLAST FOR ART był spektakularny i nie mieliśmy wątpliwości, że będziemy organizować kolejne edycje imprezy. Ponownie zapraszamy do udziału artystów z całej Europy. Nie ograniczamy wolności twórczej artystów w najmniejszym stopniu - można uczestniczyć w konkursie, będąc rysownikiem, grafikiem, malarzem, rzeźbiarzem, a nawet performerem. Jedno pozostaje niezmienne - obiektem, który musi być uwzględniony przez artystów podczas realizacji obiektów artystycznych, jest okno wyprodukowane przez OKNOPLAST. Dostarczymy je do pracowni artysty, aby to właśnie na nim wykonał swoją pracę” - mówi Magdalena Cedro-Czubaj, szefowa marketingu OKNOPLAST.
Do pierwszej edycji OKNOPLAST FOR ART zgłosiło się ponad dwustu artystów z Unii Europejskiej. Zwycięzcą został Jakub Słomkowski, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Pozostałe miejsca na podium zajęli kolejno Andrzej Wełmiński i Mateusz Sak. Wysoki poziom konkursowych prac sprawił, że jury zadecydowało o przyznaniu siedmiu dodatkowych wyróżnień. Wszystkie nagrodzone projekty można było oglądać na wystawie organizowanej w Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK we wrześniu 2023 roku.
„Potrzeba zorganizowania drugiej edycji była oczywista zarówno dla nas, jak i naszego mecenasa, którym jest OKNOPLAST. Tworzenie na oknie jest z pewnością niecodziennym wyzwaniem dla artysty. Jednak w poprzedniej odsłonie OKNOPLAST FOR ART widzieliśmy, że ten - wydawałoby się ekstrawagancki pomysł - może prowadzić do niezwykłych rezultatów artystycznych” - komentuje Maria Anna Potocka, dyrektor Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK w Krakowie.
Ubiegłorocznych zwycięzców i ich dzieła można poznać TUTAJ.
Więcej informacji o konkursie: LINK
Regulamin konkursu: LINK
Źródło informacji: OKNOPLAST
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 13.12.2023, 14:10 |
| Źródło informacji | OKNOPLAST |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Ostatni tydzień naboru do EEC Startup Challenge. 16 startupów zaprezentuje się podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego
Trwa ostatni tydzień przyjmowania zgłoszeń do EEC Startup Challenge, konkursu dla innowacyjnych firm rozwijających rozwiązania o realnym znaczeniu dla gospodarki. Nabór potrwa do 27 lutego 2026 r. Finał odbędzie się podczas XVIII Europejskiego Kongresu Gospodarczego, który w dniach 22-24 kwietnia 2026 r. zgromadzi w Katowicach liderów biznesu, administracji i świata finansów.- 20.02.2026, 14:39
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości
-
Rimini Street Announces Fiscal Fourth Quarter and Annual 2025 Financial and Operating Results
- 20.02.2026, 10:10
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
-
OneRail rozwija globalną działalność inżynieryjną wraz z otwarciem nowego oddziału w Polsce
Ekspansja pozwala zwiększyć innowacyjność w zakresie produktów oraz skalę zdolności technicznych w celu wyjścia naprzeciw szybko rosnącemu zapotrzebowaniu ze strony przedsiębiorstw.- 20.02.2026, 09:07
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: Business Wire
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ