Pobierz materiał i Publikuj za darmo
„Mały Chopin” to krótkie historyjki powstałe z inspiracji barwną biografią Fryderyka Chopina. Opowieści te - chociaż umiejscowione w przeszłości - są wciąż aktualne, a Frycek sprawdza się w roli kolegi każdego dziecka. Autorką tekstów i ilustracji jest artystka wizualna - Aga Pietrzykowska (Studio „Pe”).
Seria wydawnicza została nagrodzona Nagrodą Główną w XXI Edycji Konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” organizowanego przez Komitet Ochrony Praw Dziecka.
„Frycek i pogoń za Czarnym Smokiem”
Czarny Smok zabrał Fryckowi jego skarb. Kto pomoże chłopcu w poszukiwaniach? Czy uda mu się odzyskać cenny przedmiot?
Książka jest dostępna w trzech językach: polskim, angielskim oraz japońskim.
„Frycek i Złota Kaczka”
Frycek i Tytus zakradli się pewnej nocy do Zamku Ostrogskich. Kogo tam spotkali? Jakie zadanie otrzymali? Oby ta przygoda zakończyła się szczęśliwie.
Książka jest dostępna w dwóch językach: polskim i angielskim.
---
Najnowsze książki w serii „Mały Chopin” można kupić w sklepach stacjonarnych i internetowym Instytutu Chopina.
Źródło informacji: NIFC
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 21.03.2024, 09:08 |
| Źródło informacji | NIFC |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
70 lat Totalizatora Sportowego: jubileuszowy mural oraz nagrody dla zwycięzców konkursu na plakat PAP
Symboliczne odsłonięcie muralu projektu malarza Tytusa Brzozowskiego na warszawskiej Pradze oraz nagrody i wyróżnienia w konkursie na plakat z okazji 70-lecia Totalizatora Sportowego uświetniły jubileusz największego w Polsce mecenasa sportu i kultury. „Chcemy współtworzyć z Polkami i Polakami aktywne społeczeństwo w każdym wymiarze, również kulturalnym” - mówiła Beata Stelmach, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.- 11.02.2026, 11:05
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ