Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Co kryje się za "Kolekcjami"?
Grażka Lange, uznana projektantka i ilustratorka, ukazuje fascynujący świat przedmiotów codziennego użytku, które w jej interpretacji nabierają nowego znaczenia. Wystawa eksploruje fenomen gromadzenia, przywiązania do drobnych pamiątek oraz ich ukrytych opowieści. Wśród zaprezentowanych obiektów znajdziemy zarówno cukrowe baranki wielkanocne oznaczone rocznikami, porcelanowe lalki, jak i kartonikowe bilety kolejowe – przedmioty zdawałoby się zwyczajne, ale w rękach artystki stają się nośnikami wspomnień i świadkami minionych historii.
Każdy element wystawy prowokuje do refleksji nad przemijaniem, sentymentem i znaczeniem pozornie nieistotnych detali. Projekty Lange przypominają graficzne rebusy, które zachęcają widza do odkrywania kolejnych warstw sensu. Prace artystki pozwalają na intelektualne podróże i skojarzenia, które wykraczają daleko poza materialną warstwę eksponatów.
Artystka i jej sztuka
Grażka Lange to twórczyni, która łączy w swoich pracach świat literatury, ilustracji i designu. Jej projekty graficzne dla książek to mistrzowskie połączenie precyzji, kreatywności i głębokiego zrozumienia treści. Na wystawie w Galerii Satyrykon artystka przedstawia widzom swoje osobiste „kolekcje”, ukazując, jak codzienne przedmioty mogą stać się inspiracją do tworzenia dzieł sztuki.
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji | 02.01.2025, 14:48 |
Źródło informacji | UM Legnica |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Kampania #HistorieZPasją - opowieści, które mają twarze i emocje
Kampania Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej #HistorieZPasją objęła swoim zasięgiem 2,66 miliona odbiorców. Jej bohaterami nie są tylko projekty, ale przede wszystkim ludzie, którzy skorzystali z Funduszy Norweskich i EOG - ich pomysły, emocje i pasje.- 23.07.2025, 13:43
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej
-
Image
Takich urodzin Harry Potter nie miał w Polsce jeszcze nigdy. Uświetnią je głosy Hermiony Granger i Draco Malfoya, zlot fanów i ogólnopolski quiz wiedzy
Fani Harry’ego Pottera, szykujcie różdżki i peleryny. Już od 31 lipca do 2 sierpnia 2025 roku w Alvernia Planet, gdzie od kwietnia znajduje się największa podróżująca po świecie wystawa o Harrym Potterze, odbędzie się świętowanie urodzin najpopularniejszego czarodzieja wszech czasów. Fani szykują bogaty program dla dorosłych czarodziejów zawierający m.in. warsztaty i wyjątkowe prelekcje z aktorami dubbingowymi, a dla dzieci przewidziana jest moc angażujących atrakcji oraz gra terenowa. Program wydarzenia cały czas się rozrasta, ale oto niektóre z niezwykłych punktów magicznej imprezy.- 17.07.2025, 11:31
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Alvernia Planet
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ