Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Zarząd Energa SA ("Emitent") informuje, że w dniu 19 lutego 2025 roku spółka zależna Emitenta - Energa-Operator SA ("Spółka") - podpisała z Bankiem Gospodarstwa Krajowego ("BGK") umowę pożyczki ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w ramach inwestycji G3.1.4 Wsparcie krajowego systemu energetycznego (Fundusz Wsparcia Energetyki) w ramach komponentu G ("Umowa") na rozwój inteligentnych sieci elektroenergetycznych przez Spółkę w latach 2022-2036, wspierających transformację energetyczną Polski ("Projekt").
Przedmiotem Umowy jest zaciągnięcie przez Spółkę zobowiązania długoterminowego do kwoty 7.661.757.198,22 zł ("Pożyczka") w celu refinansowania wydatków kwalifikowanych poniesionych przez Spółkę na realizację Projektu. Zgodnie z warunkami Umowy kwota Pożyczki może zostać zwiększona, co wymaga zawarcia stosownego aneksu do Umowy.
Środki wypłacane w ramach Umowy będą oprocentowane według stałej stopy procentowej wynoszącej 0,5% w skali roku. Spółka jest zobowiązana do spłaty Pożyczki w okresie 300 miesięcy od daty zawarcia Umowy. Pierwsza wypłata w ramach Umowy zostanie uruchomiona po spełnieniu określonych w Umowie warunków zawieszających, standardowych dla finansowań bankowych.
Jednocześnie Emitent informuje, że w dniu 19 lutego 2025 roku zawarł z BGK umowę poręczenia za zobowiązania Spółki wynikające z Umowy.
Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1
Current report No. 10/2025
Date: 19 February 2025
Subject: Signing a loan agreement with Bank Gospodarstwa Krajowego
within the National Recovery and Resilience Plan
Legal basis: Article 17 (1) of MAR - inside information
The Management Board of Energa SA ("Issuer") informs that on 19 February
2025, the Issuer's subsidiary Energa-Operator SA ("Company") signed with
Bank Gospodarstwa Krajowego ("BGK") a loan agreement for funds from the
National Recovery and Resilience Plan as part of Investment G3.1.4
Support for the national energy system (Energy Support Fund) under
component G ("Agreement") for the development of smart power grids by
the Company in the years 2022-2036, supporting the energy transformation
of Poland ("Project").
The object of the Agreement is for the Company to incur a long-term
liability up to the amount of PLN 7,661,757,198.22 ("Loan") in order to
refinance qualified expenditures incurred by the Company for the
implementation of the Project. According to the terms of the Agreement,
the amount of the Loan may be increased, which requires the conclusion
of an appropriate annex to the Agreement.
The funds disbursed under the Agreement will bear fixed interest rate of
0.5% per annum. The Company is obliged to repay the Loan within 300
months from the date of signing the Agreement. The first disbursement
under the Agreement will be made after fulfilment of the conditions
precedent specified in the Agreement, standard for bank financing.
At the same time, the Issuer informs that on 19 February 2025 it signed
a surety agreement with BGK for the Company's obligations resulting from
the Agreement.
More information on page: http://biznes.pap.pl/en/reports/espi/all,0,0,0,1
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
Data publikacji | 19.02.2025, 11:10 |
Źródło informacji | ESPI |
Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |