Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Terminarz:
20 lipca 2025 g. 20:00: premiera nowej płyty Urszuli Dudziak.Teatr Muzyczny w Gdyni.
21 lipca g. 20:00 w Filharmonii Kaszubskiej w Wejherowie najpopularniejsza argentyńska piosenkarka latin jazzu i bossa novy, przeszło 1,2 mln słuchaczy miesięcznie tylko w jednym miejscu w streamingu, Karen Souza pierwszy raz w Polsce.
22 lipca g. 20:00 po raz pierwszy na Energa Ladies’ Jazz Festival Vivian Buczek - Konsulat Kultury w Gdyni.
Buczek jest jedną z najlepszych szwedzkich artystek jazzowych, do tego to córka Bruna Buczka, puzonisty orkiestr Zygmunta Wicharego, a pierwszą płytę nagrała z patronatem Jazz Forum. Krótko - ma polskie korzenie i nareszcie wystąpi w Gdyni i to z największymi przebojami Michela Legranda.
23 lipca g. 20:00 Gaba Kulka. Niezwykle oryginalna i wszechstronna, nominowana do Paszportów Polityki i posiadaczka Fryderyka. Gaba Kulka będzie gospodynią wieczoru kameralnego Energa Ladies’ Jazz Festival w Konsulacie Kultury w Gdyni.
25 lipca g. 20:00 Polsat Plus Arena Gdynia: Katie Melua - jedyny w tym roku koncert w Polsce.
Dała się namówić. Czy trzeba ją w ogóle przedstawiać? Przecież zauroczyła sobą i swoimi piosenkami cały świat. Jej ballady i pieśni goszczą we wszystkich niemal rozgłośniach. Jest na scenie od 2003, występowała przed królową Elżbietą II i Nelsonem Mandelą, koncertowała z Queen, a teraz zaśpiewa dla publiczności w Gdyni.
Dzień później, 26.07 o 17:00 w Teatrze Muzycznym w Gdyni jedna z najbardziej lubianych artystek jazzowych na świecie, Patricia Barber. Znana ze swojego zmysłowego wokalu i porywającej gry na fortepianie ,zaciera granice między poezją, jazzem i muzyką artystyczną. O jej ostatnim albumie krytycy piszą np. tak: „Niewielu wykonawców, zarówno w jazzie, jak i poza nim, jest tak konsekwentnie genialnych” (Jazz Times). I to właśnie te utwory i te najważniejsze w swojej karierze Patricia Barber przedstawi podczas recitalu na Energa Ladies’ Jazz Festival.
26 lipca o 20:00 w tym samy miejscu Ewa Bem - Moje Piosenki. Pierwsza dama polskiego jazzu podaruje nie tylko trochę słońca, ale wiele innych wspaniałych piosenek.
Na zakończenie festiwalu również dwa koncerty w Teatrze Muzycznym w Gdyni. Najpierw fantastyczna Dee Dee Bridgewater i polska premiera jej najnowszego projektu WE EXIST 27 lipca o 17:00 Teatr Muzyczny. Artystka niedawno skończyła 75 lat, a nadal jest w świetnej formie i wciąż ma genialne nowe pomysły. Niespożyty wulkan energii i muzycznej kreatywności. Każdy jej występ - a była na festiwalu już dwa razy - to pełna sala i uczta dla fanów muzyki jazzowej najwyższej próby.
Po zmianie dekoracji, o 20:00 (Teatr Muzyczny) spotkanie z nietuzinkową gwiazdą - AYO i jej najnowszą płytą oraz kochanymi przebojami.
Więcej szczegółów na www.ladiesjazz.pl
Bilety dostępne na:
Odwiedź Energa Jazz Festival w Gdyni.
Źródło informacji: Modern Look
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 03.06.2025, 13:36 |
| Źródło informacji | Modern Look |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Leipzig Bach Archive presents newly discovered organ works by Johann Sebastian Bach
Leipzig-based Bach researcher Peter Wollny identifies two organ compositions as the work of the 18-year-old Johann Sebastian Bach. First performance in 320 years to be livestreamed from St Thomas’ Church, Leipzig.- 17.11.2025, 16:00
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: APA-OTS
-
Image
Nowatorski projekt Katarzyny Cichopek: probiotyki w służbie czystości
Katarzyna Cichopek startuje z kolejnym biznesem. Na rynek wchodzi jej marka Harmony - linia środków czystości premium z probiotykami. Produkty oparte są na aktywnych szczepach bakterii probiotycznych i wspierają zdrowy mikrobiom domu.- 17.11.2025, 15:39
- Kategoria: Biznes i finanse
- Źródło: All 4 Comms
-
Image
Kto w tym roku otrzyma Nagrodę Tischnera? Laureatów poznamy już 27 listopada
- 17.11.2025, 11:19
- Kategoria: Ludzie i kultura
- Źródło: Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ