Newsletter
 

GK IMMOBILE SA (9/2026) Zmiana Polityki Rachunkowości Emitenta

20.03.2026, 14:38aktualizacja: 20.03.2026, 14:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Raport bieżący 9/2026

Zarząd Grupa Kapitałowa Immobile S.A. [Emitent, Spółka] informuje, że w dniu 20 marca 2026 roku, mając na uwadze przedstawienie lepszej jakościowo informacji dotyczącej wartości inwestycji w spółkach zależnych, a tym samym zwiększenie użyteczności i przydatności informacji w jednostkowym sprawozdaniu finansowym Emitenta, podjął uchwałę o przyjęciu zmiany polityki rachunkowości w zakresie wyceny inwestycji w jednostkach zależnych, spółkach stowarzyszonych oraz udziałów we wspólnych przedsięwzięciach zgodnie z §10 pkt c) MSR 27 "Jednostkowe sprawozdanie finansowe", z dotychczas stosowanej metody wyceny według kosztu na wycenę przy użyciu metody praw własności określonej w MSR 28.

Zmiana, o której mowa powyżej, będzie miała wpływ na jednostkowe sprawozdanie Spółki od okresów sprawozdawczych rozpoczynających się od 1 stycznia 2026 roku i zostanie ujęta retrospektywnie, zgodnie z wymaganiami MSR 8. Zaczynając od jednostkowego sprawozdania finansowego sporządzanego na dzień 31 marca 2026 roku zostaną zaprezentowane odpowiednie korekty w danych porównywalnych za wcześniejsze okresy.

W związku z powyższym Spółka szacuje, że po uwzględnieniu efektu zmiany polityki rachunkowości bilans otwarcia sporządzony na dzień 1 stycznia 2026 roku wykaże wzrost wartości inwestycji w jednostkach zależnych oraz korespondujący wzrost wartości kapitałów własnych Spółki w wysokości ok. 184 mln zł. Przyjęta zmiana w polityce rachunkowości nie wpłynie na skonsolidowane sprawozdanie Grupy Kapitałowej Emitenta.

Niniejsza informacja uznana została za informację poufną podlegającą publikacji na podstawie art. 17 ust 1 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego I Rady (UE) Nr 596/2014 z dnia 16 Kwietnia 2014 r. w sprawie nadużyć na rynku (Rozporządzenie w sprawie nadużyć na rynku) oraz uchylające Dyrektywę 2003/6/We Parlamentu Europejskiego i Rady I Dyrektywy Komisji 2003/124/WE, 2003/125/WE I 2004/72/WE.

Więcej na: http://biznes.pap.pl/pl/reports/espi/all,0,0,0,1

[English version below]

More information on page: http://biznes.pap.pl/en/reports/espi/all,0,0,0,1

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 20.03.2026, 14:38
Źródło informacji ESPI
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ