Pobierz materiał i Publikuj za darmo
Kongres organizowany przez Fundację Orły Sportu ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki łączy najważniejsze środowiska związane ze sportem, zdrowiem i aktywnym stylem życia - od organizacji, przez sponsorów, po ekspertów i ambasadorów - w tym byłych sportowców. Wydarzenie co roku gromadzi przedstawicieli administracji publicznej, środowiska akademickiego, biznesu i samorządów.
Doświadczenia tych wszystkich osób oraz ich spojrzenie na rozwój aktywności fizycznej pomogą budować pełniejszy obraz wyzwań stojących przed sportem w Polsce. Program wydarzenia skupi się na kluczowych wyzwaniach i trendach kształtujących współczesny sport - od organizacji wielkich wydarzeń, przez ścieżki rozwoju młodych zawodników, od poziomu lokalnego do profesjonalnego, po najlepsze praktyki w zarządzaniu podmiotami sportowymi.
Merytorycznie Kongres będzie opierał się na filarach odpowiadającym tematyce poruszanej na poszczególnych scenach: Ministerstwo Sportu i Turystyki (warsztaty dot. Strategii Rozwoju Polskiego Sportu 2040 oraz Drogi do Igrzysk Olimpijskich), Kolarstwo, Piłka Nożna, Lekkoatletyka oraz Bieganie, Sport Powszechny.
Lista prelegentów oraz uczestników kongresu będzie sukcesywnie ogłaszana w najbliższych miesiącach, jednak organizatorzy zapewniają, że nie zabraknie głośnych nazwisk ze świata sportu. W ubiegłym roku gwiazdami wydarzenia byli m.in. Aleksandra Mirosław i Robert Kubica. Wśród prelegentów znaleźli się także m.in. dyrektor operacyjny Igrzysk Olimpijskich w Paryżu 2024 Eduardo Donnelly oraz były członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Philippe Blanchard.
Oprócz części merytorycznej Kongresu odbędzie się również uroczyste wręczenie nagród Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podczas uroczystej wieczornej gali uhonorowani zostaną laureaci tytułów Trenerki i Trenera Roku w Programie Aktywna Szkoła. Wręczone zostaną wyróżnienia Aktywnego Samorządu Roku we wszystkich 16 województwach oraz nagrody Europejskiego Tygodnia Sportu.
Kongres to element programu Aktywna Szkoła, realizowanego dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Projekt wspiera rozwój zdrowych nawyków wśród dzieci i młodzieży, łączy działania infrastrukturalne z edukacją oraz wzmacnia kompetencje trenerów i nauczycieli. W jego ramach funkcjonują również inicjatywy takie jak Z Orlika na Stadion, czyli największy w Polsce turniej piłkarski dla młodzieży.
Kongres odbędzie się w środę, 25 listopada 2026 roku na PGE Narodowym w Warszawie. Projekt jest finansowany ze środków budżetu państwa, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki. Partnerem Strategicznym wydarzenia jest ORLEN, a Partnerem Głównym jest Hisense. Szczegółowy program wydarzenia oraz lista prelegentów udostępniane będą na kanałach wydarzenia:
KONTAKT:
Bartosz Orzechowski
PR Manager - Fundacja Orły Sportu
668 858 837
e-mail: bartosz.orzechowski@orlysportu.pl
Źródło informacji: Fundacja Orły Sportu
Pobierz materiał i Publikuj za darmo
bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
| Data publikacji | 06.08.2026, 09:00 |
| Źródło informacji | Fundacja Orły Sportu |
| Zastrzeżenie | Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. |
Pozostałe z kategorii
-
Image
Ponad 2800 badań i konsultacji. Co ogólnopolska akcja pokazała o zdrowiu mężczyzn?
Zakończyła się ogólnopolska kampania „Panowie! Jazda po zdrowie!”, w ramach której Mobilna Stacja Kontroli Zdrowia Fundacji Hasco-Lek odwiedzała kolejne miasta w Polsce, zachęcając mężczyzn do profilaktyki i regularnego sprawdzania stanu zdrowia. W HascoBusie wykonano łącznie 2834 badania i konsultacje profilaktyczne.- 05.08.2026, 13:12
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: Fundacja Hasco-Lek
-
Image
Międzynarodowy turniej tenisowy w Kozerkach w nowej odsłonie Mazovia Open ATP Challenger PAP
Mazovia Open ATP Challenger 2026 odbędzie się w dniach 2-9 sierpnia w Kozerkach k. Grodziska Mazowieckiego. Turniej, w poprzednich edycjach znany pod nazwą Kozerki Open, uzyskał partnerstwo tytularne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego. Pula nagród w turnieju wynosi 97,6 tys. euro, a jedną z gwiazd będzie Bośniak Damir Dżumhur. W gronie polskich zawodników zobaczymy m.in. Maksa Kaśnikowskiego. Do 6 sierpnia wstęp na trybunę główną będzie bezpłatny.- 31.07.2026, 08:00
- Kategoria: Zdrowie i styl życia
- Źródło: PAP MediaRoom
Newsletter
Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.
ZAPISZ SIĘ