Newsletter

Podpisano umowy PGZ-Raytheon związane z dostawami polskich baterii Patriot

26.02.2020, 12:32aktualizacja: 26.02.2020, 12:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Spółki należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej i amerykańska firma Raytheon podpisały umowy związane z dostawami dla systemu obrony powietrznej Wisła opartego na wyrzutniach Patriot – poinformowała w środę PGZ.

Kontrakty podpisane przez Ośrodek Badawczo-Rozwojowy Centrum Techniki Morskiej, Wojskowe Zakłady Elektroniczne oraz Zakłady Mechaniczne Tarnów z firmą Raytheonem przewidują współpracę przy dostawach usług i materiałów niezbędnych do budowy polskiego systemu obrony powietrznej Wisła.

Umowa z OBR-CTM w Gdyni dotyczy zaprojektowania wyposażenia i integracji specjalistycznych kontenerów do obsługi systemu Wisła. ZM Tarnów mają produkować zespoły napędowe do wyrzutni, WZE dostarczą zestawy modułów elektroniki (Data Link Terminal Module - DLTM), podzespoły wchodzące w skład systemu Patriot.

PGZ zaznaczyła, żw "umowy otwierają polskim zakładom możliwość eksportu własnych produktów i usług do innych państw-partnerów Patriot".

"Podpisane umowy to efekt współpracy, której celem jest włączanie spółek z naszej Grupy w łańcuchy dostaw partnerów zagranicznych. W ten sposób umacniamy relacje z firmami z USA, otwierając przed naszymi Spółkami możliwości pozyskiwania kolejnych zamówień na inne rynki" – powiedział cytowany w komunikacie dyrektor Biura Obrony Przeciwlotniczej i Przeciwrakietowej PGZ S.A Marek Borejko. (PAP)

brw/ mok/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.02.2020, 12:32
Źródło informacji PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ