Newsletter

Polityka i społeczeństwo

19 kwietnia ruszy platforma dla obywateli w ramach Konferencji w sprawie Przyszłości Europy

08.04.2021, 10:46aktualizacja: 08.04.2021, 10:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2020 - Source : EP
© European Union 2020 - Source : EP
Na 19 kwietnia zaplanowany jest start platformy cyfrowej, która ma umożliwić obywatelom państw unijnych aktywne uczestnictwo w Konferencji w sprawie Przyszłości Europy.

Dzięki nowej wielojęzycznej platformie cyfrowej, obywatele z całej Europy będą mieli możliwość przedstawienia swoich poglądów na każdy temat, który uznają za istotny dla przyszłości UE.

„Umożliwi to obywatelom - po raz pierwszy na szczeblu UE - przedstawianie swoich pomysłów, komentowanie pomysłów innych osób, tworzenie wydarzeń i uczestniczenie w nich” – podkreśla Parlament Europejski w komunikacie. „Platforma będzie centralnym punktem konferencji, miejscem, w którym gromadzone i udostępniane będą wszystkie materiały związane z konferencją, w tym wydarzenia zdecentralizowane, Panele Obywatelskie oraz Sesje Plenarne konferencji” - wyjaśnia.

Specjalny mechanizm przekazywania informacji zwrotnych będzie gromadził i analizował najważniejsze poruszone kwestie, tak aby można je było uwzględnić również podczas Paneli Obywatelskich i Sesji Plenarnych konferencji.

Platforma zapewni również informacje na temat struktury i prac konferencji, a także zasoby dla organizatorów wydarzeń, w tym katalog najważniejszych imprez, za pomocą którego będą oni mogli promować swoje inicjatywy na szczeblu lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Obywatele będą mogli łatwo wyszukać wydarzenia, w których chcą uczestniczyć dzięki mapie wydarzeń.

„Musimy uczynić tę dyskusję tak żywą, jak to tylko możliwe, a w czasach COVID oznacza to, że powinniśmy jak najwięcej eksperymentować z platformami cyfrowymi” – uważa Guy Verhofstadt, współprzewodniczący Rady Wykonawczej Konferencji z ramienia Parlamentu Europejskiego (Renew Europe, Belgia). „Dzięki tej platformie oferujemy narzędzia, które dadzą wszystkim obywatelom szansę na aktywne zaangażowanie się w debatę, a my zadbamy o to, by ich pomysły zostały uwzględnione w analizie i wnioskach z konferencji. To jest ich przyszłość, zatem to jest ich Konferencja” – podkreśla.

Oficjalny hasztag Konferencji #PrzyszloscJestTwoja jest zaproszeniem dla obywateli UE do wzięcia udziału w określeniu przyszłości Europy: „Przyszłość jest w Twoich rękach”.

Konferencja w sprawie przyszłości Europy to inicjatywa, która ma pozwolić na dialog z obywatelami UE. Zapowiedziana przez przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulę von der Leyen i poparta przez Parlament, ma stanowić okazję do pogłębionej refleksji nad kierunkiem działań UE i jej strukturą instytucjonalną. Start wydarzenia zaplanowany jest obecnie na 9 maja, o ile pozwolą na to warunki zdrowotne.

Źródło informacji: EuroPAP News

Image
belka EuroPAP News

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.04.2021, 10:46
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ