Newsletter

Polityka i społeczeństwo

27 laureatów akcji „Wygrywamy zaczyna się od WY”

05.12.2022, 15:23aktualizacja: 05.12.2022, 17:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. PAP - kadr z filmu
Fot. PAP - kadr z filmu
Blisko cztery miliony głosów, 540 wniosków z całej Polski i 27 szczęśliwych laureatów - to najkrótsze podsumowanie akcji Totalizatora Sportowego oraz Fundacji LOTTO im. H. Konopackiej, której celem było dofinansowanie obiektów sportowych oraz kulturalnych. Projekt promowała kampania „Wygrywamy zaczyna się od WY” oraz loteria dla graczy LOTTO. Zwycięskie projekty łącznie otrzymają 3,2 mln zł dofinansowania.

Totalizator Sportowy każdego roku bije rekordy w przekazywaniu środków na Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej oraz Fundusz Promocji Kultury, które wspierają sport i kulturę w Polsce. Od 1994 roku łączna kwota dopłat na obie dziedziny wyniosła już ponad 17,7 mld zł.

Akcja „Wygrywamy zaczyna się od WY” to kolejny projekt, jaki Totalizator Sportowy zrealizował na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i kulturalnej. Efektem trwającej od lipca kampanii Totalizatora Sportowego i konkursu Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej jest dofinansowanie 27 obiektów w 16 województwach.

„Totalizator Sportowy realizuje misję pomocy dla polskiego sportu i kultury już od 66 lat. W ubiegłym roku tylko na wsparcie sportu przeznaczyliśmy ponad 911 mln złotych. Jestem pełen podziwu dla autorów projektów w ramach akcji >>Wygrywamy zaczyna się od WY<<” - stwierdził Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego.

Jak przyznaje Anna Kukla, prezes Fundacji LOTTO im. Haliny Konopackiej bardzo trudno było wybrać zwycięskie projekty.

„Każdy opisywał konkretną, wymierną potrzebę lokalnej społeczności. Cieszymy się bardzo, że możemy pomagać tym, którzy na takie wsparcie zasługują” - dodała szefowa Fundacji LOTTO.

Jak przyznała z kolei Magdalena Kopka-Wojciechowska, członek zarządu Totalizatora Sportowego, „akcja przeszła najśmielsze oczekiwania” organizatorów.

„Gracze LOTTO oddali łącznie blisko 4 mln głosów, a Totalizator Sportowy wydał ponad 31 mln kodów promocyjnych. 27 laureatów otrzymało dofinansowanie o łącznej wartości 3,2 mln zł. Pokazaliśmy, że wsparcie zaczyna się od nas, wygrywamy zaczyna się od WY, bo wygrywamy razem” - powiedziała Kopka-Wojciechowska.

Nabór do konkursu trwał od lipca do września 2022 r. Wpłynęło 540 wniosków od dysponentów infrastruktury z całej Polski. Każdy wniosek podlegał ocenie formalnej i merytorycznej, na podstawie której wskazano 80 projektów, na które mogli głosować gracze LOTTO. W wyniku głosowania została utworzona lista rankingowa najbardziej pożądanych lokalnych inwestycji. Liczba laureatów w danym województwie zależała od liczby oddanych głosów na poszczególne projekty w danym województwie oraz od wnioskowanych wysokości kwot na dofinansowanie. Na tej podstawie Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej wskazała 27 zwycięskich projektów z 16 województw.

Opowiadając o zgłoszonym projekcie, Julita Ciura z OSP Grąblewo (woj. wielkopolskie) nie kryła zadowolenia.

„Zgłosiliśmy projekt modernizacji wielofunkcyjnego boiska, które znajduje się na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej, a korzystają z niego również dzieci ze szkoły podstawowej, młodzież i dorośli mieszkańcy Grąblewa. Otrzymaliśmy 200 tys. złotych. Bardzo się cieszymy, że nasz projekt znalazł uznanie i wkrótce będziemy mieli nowe boisko” - powiedziała Julita Ciura.

Akcję „Wygrywamy zaczyna się od WY” dodatkowo wsparła loteria promocyjna, w której gracze przez cały miesiąc mieli możliwość wylosowania nagród poprzez zakup dowolnego produktu LOTTO za minimum złotówkę oraz oddania głosu na wybrany przez siebie obiekt sportowy lub kulturalny. Do wygrania w loterii były karty podarunkowe, piłki i koszulki z autografem Roberta Lewandowskiego.

Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski wspiera Totalizator Sportowy w jego działaniach i bardzo spodobała mu się akcja dofinansowywania obiektów sportowych, zwłaszcza w małych miejscowościach.

„Na początku mojej kariery piłkarskiej trenowałem w różnych warunkach, czasami naprawdę trudnych. Wiem, jak ważne jest, by infrastruktura była na najwyższym poziomie. Cieszę się, że wsparcie otrzymają kolejne obiekty sportowe i kulturalne” - powiedział Robert Lewandowski.

Jak bardzo ważne dla sportowca jest stabilne finansowanie podkreślał również Dawid Tomala, złoty medalista z Igrzysk Olimpijskich w Tokio w chodzie na 50 km.

„Mam partnera, z którym się utożsamiam. Totalizator Sportowym jest największym mecenasem kultury i sportu. Czy można chcieć czegoś więcej? Cieszę się, że pracuję z ludźmi, z którymi mamy podobne poglądy na sport, żeby go wspierać i promować” - dodał mistrz olimpijski.

Pełne wyniki konkursu znajdują się na stronach www.fundacjalotto.pl/sportowo-kulturalnie-lokalnie oraz www.gramywygrywamy.pl.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 05.12.2022, 15:23
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.