Newsletter

Polityka i społeczeństwo

ABW: stanowisko szefa ABW w sprawie publikacji onet.pl (komunikat)

24.11.2021, 16:13aktualizacja: 24.11.2021, 16:14

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Krzysztof Wacławek informuje:

Stanowisko Szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego

W dniu 24 listopada 2021 r. na portalu onet.pl w artykule redaktora Mateusza Baczyńskiego pt. "Księgowa od terroryzmu. Zadziwiająca kariera Elizy Wójcik" zamieszczone zostały nieprawdziwe i nierzetelne informacje.

Pisząc na temat Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, redaktor Mateusz Baczyński nie dochował rzetelności dziennikarskiej, nie zweryfikował nawet ogólnodostępnych danych dotyczących struktury Agencji. Niezgodna z prawdą jest informacja, że Dyrektor Eliza Wójcik kieruje lub kiedykolwiek kierowała Departamentem VII Zwalczania Terroryzmu i Zagrożeń Strategicznych.

Taki Departament nie istnieje od 2018 r. – informacja ta jest ogólnodostępna m.in. na stronie bip.abw.gov.pl. Zwalczaniem terroryzmu zajmuje się wyspecjalizowana jednostka ABW – Centrum Antyterrorystyczne.

Pani Dyrektor Eliza Wójcik nigdy podczas służby w ABW nie zajmowała się kwestiami związanymi z obszarem terroryzmu.

Ocena kompetencji podwładnych pozostaje w wyłącznej gestii Szefa ABW. Zarówno obecny Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – płk Krzysztof Wacławek, jak i poprzedni – prof. Piotr Pogonowski bardzo wysoko oceniali i oceniają kwalifikacje oraz profesjonalizm Dyrektor Elizy Wójcik. Posiada ona wszelkie kompetencje i doświadczenie, zarówno teoretyczne, jak i praktyczne – niezbędne do pełnienia funkcji kierowniczych w ABW.

Należy podkreślić, że publikacja portalu onet.pl narusza dobre imię ABW, osób odpowiedzialnych za zwalczanie poważnych zagrożeń dla bezpieczeństwa Rzeczypospolitej Polskiej, co – szczególnie w czasie bardzo trudnej sytuacji na wschodniej granicy Państwa – należy zdecydowanie potępić.

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Krzysztof Wacławek

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ ago/ lena/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.11.2021, 16:13
Źródło informacji Rzecznik ministra koordynatora służb
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ