Newsletter

Polityka i społeczeństwo

AstraZeneca przekaże dodatkowe 3 mln USD na pomoc Ukrainie

06.05.2022, 14:45aktualizacja: 06.05.2022, 14:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Podczas Międzynarodowej Konferencji Darczyńców na rzecz Ukrainy w Warszawie AstraZeneca, jedna z czołowych firm biofarmaceutycznych na świecie, zadeklarowała przeznaczenie kolejnych 3 mln USD na wsparcie naszych wschodnich sąsiadów. Tym samym łączna wartość darowizn pieniężnych i materialnych przekazanych przez spółkę wyniesie 10 mln USD.

Konferencja pod przewodnictwem premierów Polski oraz Szwecji: Mateusza Morawieckiego i Magdaleny Andersson odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Jej celem było zebranie dodatkowych środków na wsparcie humanitarne dla walczącej Ukrainy. Na konferencji, obok tak znaczących postaci życia politycznego Europy jak Ursula von der Leyen, przewodnicząca Komisji Europejskiej czy Charles Michel, przewodniczący Rady Europejskiej, nie zabrakło również przedstawicieli świata nauki i biznesu.

Branżę farmaceutyczną reprezentowała jedna, ale za to kluczowa dla tego sektora spółka – AstraZeneca. Obecność ta nie była przypadkowa – firma od początku rosyjskiej agresji bardzo aktywnie angażuje się w pomoc ukraińskiemu społeczeństwu.

„Dotychczas przekazaliśmy Ukrainie, w formie darowizn pieniężnych i materialnych, 7 mln USD. Tymczasem dziś deklarujemy dodatkowe wsparcie w kwocie kolejnych 3 mln USD” – oświadczył Hans Sijbesma, wiceprezes AstraZeneca na Europę Środkowo-Wschodnią i kraje bałtyckie.

Przedstawiciel spółki dodał, że misją AstraZeneca, jako firmy z branży ochrony zdrowia, jest uczynienie wszystkiego, co w jej mocy, aby umożliwić wszystkim osobom dotkniętym tragedią wojny dostęp do podstawowych i ratujących życie środków medycznych.

„W obliczu tego poważnego kryzysu humanitarnego jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania polskiego rządu i polskiego społeczeństwa na rzecz pomocy Ukrainie. Zatrudniamy ponad 200 pracowników w Ukrainie, wielu z nich przebywa obecnie w Polsce i korzysta ze wsparcia organizowanego przez polski rząd i całą polską społeczność” – dodał Hans Sijbesma.

Tylko podczas jednego dnia Międzynarodowej Konferencji Darczyńców na rzecz Ukrainy rządy państw, instytucje międzynarodowe i przedsiębiorstwa prywatne zebrały około 6,5 mld EUR, które trafi do naszych sąsiadów.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 06.05.2022, 14:45
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.